Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volvo V40 Tapasztalatok?

Volvo V40 Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 20 éves vagyok, és autót szeretnék venni. Első autóm lenne.

Nagyon megtetszettek.a V40 vagy az S40 -ek. (Gondolom annyi a különbség hogy az egyik kombi míg a másik sedan.)

Tehát érdekelne a véleményetek, melyik a lgjobb motor, dízel vagy benzin, mennyit fogyaszt, és úgy ámblokk mennyit kell rá költeni. (Esetleg ha tudtok még megbízható autókat, szívesen meghallgatom, a határ kb olyan 800.000Ft.)



2019. szept. 28. 00:17
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja, még valami, hogy mire használnám:

Elsősorban munkába járni (Hányok a bkv-tól)

Utána pedig szabadidőmben random kocsikázni, túrázgatni haverokkal, nomeg csak jobb ha a csajokat kocsival viszem haza 😂

2019. szept. 28. 00:20
 2/8 A kérdező kommentje:

Tehát viszonylag sokat használnám, és sűrűn. (Naponta minimum 50km)

A túrák pedig 3-400km, 1 hónapban 1-2 alkalommal

2019. szept. 28. 00:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Én annyit tudok csak hozzáfűzni hogy én úgy tudom hogy a volvok megbízható autók.

Én is nézegettem mostanában használt kocsikat és nekem is megakadt a szemem 1-2 v40/s40-es volvon és nekem első ránézésre elég szimpatikusak

2019. szept. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 subrette ***** válasza:
Bérelt autóként vezettem V40-est, XC40-est és nagyon kellemes volt mindkettő. Nem tudom, milyen motor volt bennük. Automata volt mind. Új modellek voltak pár tízezer kilométerrel.
2019. szept. 28. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Az automata váltók jók, ha rendszeresen és időben volt bennük olaj cserélve. Hosszú utakra dízelek elég jók, ahogy a benzinesek is. A kárpit az, ami nem a legszebben kopik, erre is érdemes figyelni.
2019. szept. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, mostmár picit előrébb vagyok :) És milyen motorral nézzem őket?
2019. szept. 28. 08:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy 2003-as (utolsó "régi" szériás) V40 van 2 literes turbó benzinnel. 100e km-rel vettem, most van benne 180e, igazán komoly gond nem volt vele pedig már 16. éves. Egyszer cseréltem benne termosztátot és egy kátyúban eltört a hátsó rugó.


Ezen kívül cserélni kell benne az olajat és a váltóolajat és annyi.


Megbízható autók, de a régi modellek azért már eléggé öregek és rengeteget futottak, nehéz lesz megkíméltet találni belőle - főleg, hogy sajnos rohadnak is küszöbnél, sárvédőnél.


A következő szériából (2004 utáni) is találsz pár lerúgottat 800e-ért, de én nem azt nézném, hanem a régit.

Az 1.8 benzin felejtős, mert gyenge. A 2 literes benzinből számíts 8-10 liter (pálya - város) fogyasztásra, de a motor nagyon megbízható. És van még belőle az 1.9 dízel, ami szintén egy jó konstrukció csak kb. mindben 500.000 km van...

2019. szept. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A küszöb, sárvédő ív a legkevesebb, kijavítja az ember, s évekre letudva. Alul viszont nem rohadósak, legalábbis nem jellemző.
2021. szept. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!