Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Louie élete című mesében...

A Louie élete című mesében mért így ábrázolják a "Ramblert"?

Figyelt kérdés

Ha valakinek nem mond semmit a sorozat akkor sajnos nem az ő kérdése lesz, de remélem van aki ismeri.

Régen nagyon sokat néztem, most 1 részt láttam hosszú idő óta.

Ugye van a zöld "Rambler" ami kultikus a mesében ha nem tévedek nagyot ez eredetileg egy AMC Ambassador, és abból is egy második generációs 60-tól 61-ig gyártott darab.

A mesében Louie 8 éves, az író pedig 53-ban született magyarul a mese életének 1960-61 körüli éveit mutatja be.

Így tehát a Rambler akkor maximum 2 éves volt.

Mégis a mesében egy folyton lerobbanó,lassú tragacsként szerepel.

Elhiszem, hogy a korabeli Amerikában már az 5 éves autó is szar régi volt, na de azért ne 'assza már meg hogy az 1-2 éves kocsi ennyit ért?


Valószínű, sőt biztos, hogy túlgondolom a mesét, de hátha valaki hozzátud szólni valami tárgyszerű érdekes dolgot.


2019. szept. 29. 14:34
 1/3 anonim válasza:

Hát az én válaszommal nem biztos, hogy sokat fogsz kezdeni, ennél biztos összetettebb a valóság.

Simán lehet, hogy tényleg egy rossz tervezésű kocsi volt, vagy hasonló.

De én arra is gondolok, hogy általában az emlékeiből készült a sorozat ami főleg a gyerekkora köré íródott, de a készítés során leült és összeszedte az összes emlékét, amiben úgy élt, hogy az egy szar kocsi, de simán lehet a problémák sokasága 12-16 éves kora között jelentkezett, mert esetleg olyan sokáig megvolt nekik. És ugye később már benne is az maradt meg, jajj azzal a kocsival állandóan a baj volt, nem hiszem hogy a kocsis emlékei kizárólag 8 éves korára korlátozódnak.

2019. szept. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Dizel autóval jár?
2019. szept. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a mese készítői eltúlozták ezt, valószínűleg az apja imádatát akarták jobban kifigurázni a szeretett autója iránt. Sok mesében vannak ilyen “túlzások”, amiket nem gondolnak át a készítők, mondván a gyerekek úgysem tudják. Néhány aztán felnőttkorában kapcsol, mint most te, de ez a ritkább eset.
2019. szept. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!