Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kicseréljem a hűtővíz folyadék...

Kicseréljem a hűtővíz folyadékomat?

Figyelt kérdés

Adott egy 4. generációs Volkswagen Polo 75 Comfortline (9N). A nyár közepe táján vásároltam és mivel a folyadékszint jó volt, nem cseréltem azonnal. Most a vezérmű csere után fel kellett töltenem és mivel ezt eddig nem tudtam (mármint, hogy vezérmű cserénél elfolyik a motorból is a hűtővíz) ezért gyors megoldásként azt tudtam tenni, hogy G12+ hűtőfolyadékkal töltöttem fel.

Tehát jelenleg 2 fajta folyadék van benne, ami nem tudom jó-e. Legfőképp ezért is gondoltam, hogy ki kéne cserélni.

A másik, hogy azt olvastam G11 vagy G12 folyadékot szabad csak tölteni bele. A G12+ az egy harmadik, vagy a G12 típushoz tartozik? Tehát szabadott volna-e bele töltenem?



2019. okt. 3. 18:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindkettő jó külön ha a leírásba szerepel, viszont keverni nem kellene, mert egyes összetevők, adalékok keveredése miatt okozhatnak olyan folyamatokat, amik árthatnak a teljes rendszernek és a motornak is. Ilyen esetben célszerű desztílált vízzel után tölteni, a fagyállóságát nem nagyon befolyásolja, persze érdemes ráméretni de ha -20 fok alatt van az bőven jó, viszont érdemes lecserélni tél bekös7öntése előtt mindenképp rendes fagyálló folyadékra.
2019. okt. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

G11-es az szervetlen anyagokból van, 105fok a forráspontja. 1996 előtti autókba javasolt tenni, alubarát


G12 szerves anyagokból van illetve 115-120 fok a forráspontja. Alubarát szintén


Üdv egy szaki.

2019. okt. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!