Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hűtőfolyadék csere?

Hűtőfolyadék csere?

Figyelt kérdés

A télre felkészülve le szeretném cserélni a kocsim hűtőfolyadékát.

Addig eljutottam, hogy a radiátornak van egy lefolyója, de ha azt megnyitom és elkezd kifolyni a folyadék, ki kell hozzá nyitnom a tartályt?

Valamint ugye a motorban is van folyadék, amit a termosztát szabályoz. Nyílván azt is ki szeretném cserélni, azt hogy tudom elérni? Járatom a motort, míg a termosztát kinyitja? Szabad úgy járatnom, hogy a rendszerből már kifolyt az összes folyadék? Több videón láttam olyat, hogy desztilált vízzel töltötték fel, hogy kitisztítsák a rendszert, de a lényegét nem igazán értettem.



2019. okt. 3. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:

A hűtő alján van egy csap, amit ha kinyitsz le tudod engedni a rendszerből a vizet. Természetesen a kiegyenlítő tartály kupakját érdemes levenni. A többit a gravitáció elvégzi. A motort nem szabad járatni hűtőfolyadék nélkül.


A desztillált vízzel csak átmossák a rendszert, valószínűleg valami hűtő-tisztító adalékokat adnak hozzá.

Kihagyható lépés szerintem.


Miután leengedted a vizet elzárod a csapot, a rendszert újra feltöltöd a megfelelő keverékkel, légteleníted a rendszert és meg is vagy.

2019. okt. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kezdjük inkább az alapoknál.

Milyen autód van?A mai korszerűbb autóknál,már alumínium hengerfej van és ahhoz kizárólag a rózsaszín (ez jó az összes motorhoz) fagyálló kell.

Ahogy én csináltam.

1.A fűtéscsapot vagy ha digit klímás akkor állítsd a max hőfokra.

2.Tekerd le a kiegyenlítő tartály kupakját.

3.A hűtőn levő legalsó csövet szed le,vagy ha van víz leeresztő akkor tekerd ki azt.

Ha kifolyott az összes víz akkor alul a cső vagy csapot rakd vissza vagy zárd el.

Légtelenítés.

1.A légtelenítő csavart tekerd ki és szép lassan öntsd fel max jelölésig a hűtővizet és,ha látod,hogy a légtelenítő csavaron jön ki a víz tekerd vissza és a kiegyemlitő kupakját csavard vissza.

2.Indítsd el a motort üzemi hőfokra,hogy kinyisson a termosztát,majd megint a légtelenítő csavarját lassan tekerd ki,hogy a bent maradt levegő kijöjjön,ez akkor jó ha már nem bugyborékolva jön ki a víz,ha jó tekerd vissza.Azért arra figyelj,hogy meg ne égesd a kezed!

3.Ha kell pótold a hűtővizet hideg motornál.

Néhány típust nehéz,vagy nehezebb légteleníteni valamelyiket álló motornál javasolt és van olyan autó amin több légtelenítő csavar van azoknál nem mindegy milyen sorrendben haladsz a csavarokkal.

2019. okt. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2

Egy 2002-es volkswagen polom van (9N) van.

2019. okt. 4. 08:49
 4/9 A kérdező kommentje:
G12+ hűtőfolyadékot fogok bele tölteni. A leírás szerint G12 és G11 megfelel, ahogy kitudakoztam a G12+, csak mert +, attól még "kompatibilis".
2019. okt. 4. 08:51
 5/9 A kérdező kommentje:

Légtelenítés téren pedig ugyanezen típusnál valaki járatta a motort, valaki csak úgy simán beletöltötte, várt, mivel önlégtelenítős, majd visszatekerte kiegyenlítőt és kész.

Itt se vagyok biztos abban, hogy jó ötlet e nyitott kiegyenlítővel járatni, még úgy is, hogy van benne hűtővíz.

2019. okt. 4. 08:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Ameddig ki nem jön a levegő addig nyugodtan járathatod ez pár perc.
2019. okt. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És miközben leengedem a vizet, addig járjon a motor? Hogyan fogom elérni azt, hogy a motorból is kifollyon?
2019. okt. 4. 19:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Amikor engeded le ne járasd a motort.
2019. okt. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szóval első lépésként járó motorral feltekerem a fűtést a legmelegebbre, várok néhány percet, míg eléri a 90 fokot, hogy kinyisson a termosztát, majd leállítom a motort és a radiátornál leengedem a vizet?
2019. okt. 7. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!