Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van jövője a belső égésű...

Van jövője a belső égésű motoroknak?

Figyelt kérdés

Járműmérnöki szakon vagyok, és hamarosan szakirányválasztásra kerül a sor. Szívem szerint a belső égésű motor mérnöki szakirányon mennék tovább, de megfordult a fejemben, hogy mivel egyre inkább feltörekvőben vannak az elektromos autók, talán szépen lassan kiszorítják a benzin- és dízelmotorokat. Ahogy olvasni lehetett, több autógyár is felhagy a belső égésű motorok gyártásával, és ez némi kételyt ébreszt bennem a választást illetően.

Mit gondoltok, van realitása a dolognak, vagy feltehetőleg továbbra is a belső égésűek lesznek a főszerepben?



2019. okt. 5. 17:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az elkövetkező 10-20 évben lesz rá szükség. Aztán majd lehet hogy ez változni fog valamerre.
2019. okt. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
66%

2021-től jönnek az EU-ban az új károsanyagkibocsájtási kvóták, ezeket már benzinüzemi motorok nem fogják tudni teljesíteni, még az egy literes szívó benzinesek se. A turbódízelek még esetleg (ezeket viszont nem veszik a dízelbotrány óta).

Szerintem a következő 10-15 év a hibrideké, aztán lassan annyi a hétköznapi közlekedésben a belső égésű motoroknak. Az iparban, tömegközlekedésben, versenysportban biztos megmaradnak még, de az már koránt sem akkora piac.

A személyautózásban közép és hosszú távon viszont ma már úgy látom, hogy mindenképp bekövetkezik az elektromosok térnyerése. Sőt, ha kiépülne egy normális töltő infrastuktúra, akkor már a mai elektromos autók jobbik fele is elég a majdnem kompromisszummentes autózásra.


Én a helyedben nem mennék erre a szakirányra. Az autóipar nagy átalakulás előtt áll és sajnos a hazai gazdaság húzóágazata pont az autógyártás. Szinte biztosan meg fogjuk ezt szívni.

Egy aktuális írás a helyzetről: [link]

2019. okt. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%

Sorban egymás után jelentik be a nagy márkák, hogy nem fejlesztenek több új belső égésű motort. A meglévő modelleket csiszolgatják még, de új generációk nem lesznek már.

Az alternatív hajtások felé menj. Nincs jövője a belső égésű motoroknak, ez egyértelműen a múlt. Lehet hogy még vagy 10 évig tákolgatják a meglévő konstrukciókat hogy legyen valami amíg teljesen átveszi a helyét az elektromos, de te most a következő 50 aktív évedről döntesz, és ebből 40 már nem a belső égésű motorokról fog szólni.

2019. okt. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%

Ebben a videóban a jövőt boncolgatja Gajdán tanár úr.

https://www.youtube.com/watch?v=WAKHAbVno-I

Eszerint 2047 és 2048 között jön el a fordulópont, amikor már több elektromos autó lesz, mint belsőégésű motoros.

De ha az akkumulátor techológiában hamarabb jön áttörés, akkor ez a fordulat jóval hamarabb bekövetkezhet.

2019. okt. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
58%

Gajdán tanár úr? Mitől tanár? Ő egy újságíró, akinek van régről egy mérnöki végzettsége és ennyi.


Nem néztem meg a videót, ezt az állítást lehet sokféleképp csavarni, hogy az jöjjön ki hogy igaz legyen. Például a világon összeségében forgalomban lévő autókra lehetséges hogy igaz, viszont az új autókat nézve már pár év múlva is necces az igazságtartalma Európában.

Még egyszer írom: pár év és szinte kizárólag a hibridek (és elektromosok, meg talán dízelek) fogják tudni teljesíteni a károsanyagkibocsájtási normákat. Továbbra is lehet majd belső égésű autót árulni, de a rájuk rakódó büntetések miatt közelíteni fogják árban már a tisztán elektromos modellek árát is.

2019. okt. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
73%

annyiban tanár, hogy az autós újságírók között kivételes tudással rendelkezik, és nagyon jól magyaráz. én szoktam nézni a videóit, még ha az "anyag" nagy részét már előre tudom, akkor is.

kopogós műanyagozás és érintőképernyő tapogatás helyett a lényeges dolgokról szólnak.

2019. okt. 6. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
39%
Mennyire igaza van az előttem szólónak, csak valami barom lepontozta... Aki látta az tabárúr videóit az érti hogy miért hívják annak..
2019. okt. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nos 5 éve ugyanerre a kérdésre azt mondtam volna, hogy hülyeség mert alig van 1-2 elektromos autó és azok is drágák. Anno csak a Tesla, Prius volt inkább.

Ma már sok gyártó előállt a saját elektromosával és aki nem ilyen téren fejleszt elmaradt a többiektől.

Tanulás terén is erre figyelné.

2019. okt. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Morzsi007 ***** válasza:
28%
Nagyon könnyű a válasz. Mivel a szomszéd is tisztában van egy belsőégésű motor működésével és minden utcában van szerelő, aki “ért hozzá” így hülyeség lenne ezzel foglalkoznod. A jövő az elektromos autóké, megha lassan is, annak ellenére, hogy jóval egyszerűbb működésű, mint egy benzin vagy dízel üzemű jármű, a nagyobb kereslet az elektromos autók után lesz és kell szakember a fejlesztéshez.
2019. nov. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
81%
Teherautó, munkagép, mezőgazdasági gép még jó ideig fog belsőégésű motorral üzemelni. Én még most végző mérnökként nem aggódnék ezen.
2019. nov. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!