Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 18 év alatti személy hogyan...

18 év alatti személy hogyan adhat el a nevére került gépjárművet?

Figyelt kérdés
Gyámsagom alatt álló 16 éves testvérem örökölt egy öreg és fenntartani már gazdaságtan gépjárművet. El tudjuk adni adásvételivel ha aláírom én is mint a kijelölt gyámja?

2019. okt. 6. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen. Én úgy tudom, hogy minden további nélkül megoldható. :) De azért kérdezz rá egy erre illetékes személytől, aki képben van a legfrissebb jogokkal és törvényekkel. :)

2019. okt. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, hogy kell a gyámhivatal jóváhagyása is, mivel a testvéred tulajdonával te nem rendelkezel, de ennek kérdezz utána, mert nem vagyok biztos benne.
2019. okt. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyámhivatal engedélye kell hozzá, hogy kiskorú vagyontárgyat tudjon eladni.
2019. okt. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat közben jártam a gymügyön és azt mondták nem szükséges gyámhivatali engedély mert mint kijelölt gyám teljes jogkörrel rendelkezem a gyámolt felett illetve mivel már 16 éves az ő beleegyezése is szükséges ennyi a megkötés.
2019. okt. 7. 09:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Na szuper. :) Akkor csak jól tudtam. :D
2019. okt. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!