Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány km-nél cseréltél eddig...

Hány km-nél cseréltél eddig féktárcsát? Már nagy válla volt?

Figyelt kérdés
2019. okt. 9. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
A tárcsánál a vállát , a berágódást és esetleg a repedést kell nézni, nem km-re cseréljük. Ekkor a betéteket is kell cserélni.
2019. okt. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Céges Fiat Puntóval napi 100 km-t ingáztam munkába. Kizárólag országút szinte háztól házig. Az autót 130e km-nél cserélték, a gyári fékkel lett eladva, soha nem volt a fékhez nyúlva, 130e km-nél még kb 30-35%-osak voltak a gyári első fékbetétek. Szinte sajnáltam mikor le kellett adni, komolyan kiváncsi lettem volna mikor jutott volna el az első fékbetétcseréig. És egy tárcsa kiszolgál két garnitúra betétet... szerintem 300 ezret elmentem volna a gyári tárcsákkal. Mondjuk tény hogy kifordultam az udvarból, ott volt az országút, 98-ra felgyorsít és megy anélkül 50 km-t hogy a fékre kellett volna lepni. Este ugyanez vissza. Csak azt akartam mondani ezzel, hogy eléggé függ a használattól hogy mit bír egy fék...
2019. okt. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előző autómat újonnan vetem, 150.000km-rel adtam el full gyári legelső fékgarnitúrával. Még betétet sem kellett cserélnem ez alatt és szemre még bőven 50% feletti volt rajta a kopóréteg. De hozzáteszem, hogy autópályán használtam szinte végig a kocsit. 180-200km-eket autóztam úgy tempomattal, hogy hozzá sem kellett érnem a fékhez. Úgyhogy ez elég szélsőséges eset. A másik véglet a vérosi autó, amivel 100m-t nem tudsz megtenni fékezés nélkül. Ott nyilván sokkal jobban kopik minden.

A mostani autómat már elég vegyes üzemmódban használom, de csak 25.000km-nél tart, így még nincs ilyen tapasztalatom. Fékkopás eddig szemre nagyon minimális.

2019. okt. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!