Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékfolyadék csere?

Fékfolyadék csere?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fékfolyadék csere előtt állok. 2 módszer is találtam. Az egyik hogy felpumpaljak a pedált majd kinyitják a légtelenitő csavart, majd elzárják és ezt ismételik meg többször. A másik módszer lényegében ugyan ez de miután nyitott a légtelenitő csavart nem zárják és nyitják többször, hanem csak a fékpedált pumpálják amig az új folyadék meg nem jelenik. A kérdésem a következő:

Melyik módszer helyes?



2019. okt. 9. 21:36
 1/8 Mickbro ***** válasza:
100%
Az első.
2019. okt. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm gyors válaszod! Azt esetleg megtudod mondani a masodik miért nem helyes?
2019. okt. 9. 21:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem az első válaszoló vagyok, de az első módszer a helyes. A második csak azért nem, mert az nem légtelenítés. Öntheted te hetekig az új folyadékot, alul meg folyik ki, de az lenne a cél, hogy a levegő távozzon a rendszerből, így pedig nem tud. Úgy értem, hogy az új olajjal együtt új légbuborékokat is öntesz a tartályba, így az sose lesz "légtelen".
2019. okt. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bár igazából nem értem miért lenne levegős. A fékpedál nyomásával képzek légbuborékot a rendszerben? De ha jól értelmezem az egyszerűbb az első módszer mert nem kell külön légteleníteni.
2019. okt. 9. 22:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Szintig öntöd a tartályt, majd egyenként minden keréken lazítod a légtelenítőt amíg meg nem jelenik a folyadék és elzárod.

Másodrészben következik a légtelenítés azzal a módszerrel ahogy írtad. Tehát pumpa-nyit-zár. És mindig azonos tengelyen lévő fékmunkahengert légteleníts és úgy haladj a másik tengelyre. A fékfolyadék pedig ne menjen fényezésre mert azonnal megmarja.

2019. okt. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A második módszertől lesz levegős, mert ha nyitott légtelenítő csavarnál felengeded a fékpedált, akkor a csavaron keresztül levegőt szívhat a rendszerbe.
2019. okt. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 D. Brasco ***** válasza:

Mind a 2 modszer helyes egyebkent,nem csak az első........

Az mar mas kerdes,hogy a masodiknal légteleniteni kell,amit a pumpálós módszerrel (is) meg lehet csinalni.De ennyi.

2019. okt. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mickbro ***** válasza:

Én mindig csak az első módszerrel próbálkoztam, de mint fentebb írták, működhet a második is. Csak utána légteleníteni kell.

De hallottam még egy módszerről (pontosan nem ismerem), valahogy a légtelenítő csavarnál kell vákuumot létrehozni, a tartálynál meg utánatölteni, és átszívatni a teljes rendszeren a friss folyadékot, és akkor sem lesz levegős.

2019. okt. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!