Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés

Fékfolyadék csere?

Sziasztok! Fékfolyadék csere előtt állok. 2 módszer is találtam. Az egyik hogy felpumpaljak a pedált majd kinyitják a légtelenitő csavart, majd elzárják és ezt ismételik meg többször. A másik módszer lényegében ugyan ez de miután nyitott a légtelenitő csavart nem zárják és nyitják többször, hanem csak a fékpedált pumpálják amig az új folyadék meg nem jelenik. A kérdésem a következő:

Melyik módszer helyes?

Keress kérdéseket hasonló témákban: fék, fékfolyadék

okt. 9. 21:36  Privát üzenet  

A válaszok
Mickbro nevű felhasználó válasza:

Az első.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont okt. 9. 21:42 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm gyors válaszod! Azt esetleg megtudod mondani a masodik miért nem helyes?

# 2/8Időpont okt. 9. 21:53 Privát üzenet
Nem az első válaszoló vagyok, de az első módszer a helyes. A második csak azért nem, mert az nem légtelenítés. Öntheted te hetekig az új folyadékot, alul meg folyik ki, de az lenne a cél, hogy a levegő távozzon a rendszerből, így pedig nem tud. Úgy értem, hogy az új olajjal együtt új légbuborékokat is öntesz a tartályba, így az sose lesz "légtelen".

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont okt. 9. 22:03 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm! Bár igazából nem értem miért lenne levegős. A fékpedál nyomásával képzek légbuborékot a rendszerben? De ha jól értelmezem az egyszerűbb az első módszer mert nem kell külön légteleníteni.

# 4/8Időpont okt. 9. 22:25 Privát üzenet

Szintig öntöd a tartályt, majd egyenként minden keréken lazítod a légtelenítőt amíg meg nem jelenik a folyadék és elzárod.

Másodrészben következik a légtelenítés azzal a módszerrel ahogy írtad. Tehát pumpa-nyit-zár. És mindig azonos tengelyen lévő fékmunkahengert légteleníts és úgy haladj a másik tengelyre. A fékfolyadék pedig ne menjen fényezésre mert azonnal megmarja.

A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont okt. 9. 22:57 Privát üzenet
A második módszertől lesz levegős, mert ha nyitott légtelenítő csavarnál felengeded a fékpedált, akkor a csavaron keresztül levegőt szívhat a rendszerbe.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont okt. 9. 23:10 Privát üzenet
D. Brasco nevű felhasználó válasza:

Mind a 2 modszer helyes egyebkent,nem csak az első........

Az mar mas kerdes,hogy a masodiknal légteleniteni kell,amit a pumpálós módszerrel (is) meg lehet csinalni.De ennyi.

A válaszíró 19%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont okt. 10. 08:46 Privát üzenet
Mickbro nevű felhasználó válasza:

Én mindig csak az első módszerrel próbálkoztam, de mint fentebb írták, működhet a második is. Csak utána légteleníteni kell.

De hallottam még egy módszerről (pontosan nem ismerem), valahogy a légtelenítő csavarnál kell vákuumot létrehozni, a tartálynál meg utánatölteni, és átszívatni a teljes rendszeren a friss folyadékot, és akkor sem lesz levegős.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont okt. 10. 22:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Fékfolyadék csere után keményebb fékpedál. Miért?
Fékfolyadék cserénél le kell csavarni a fékfolyadék tartály kupakját csere alatt is? Álló motorral kell cserélni?
Fékfolyadékcsere orvosolja a problémát, vagy lehet más is?
Fékfolyadék cserénél leszerelik a kerekeket?
Autó teljes fékfolyadék (és főfékmunkahenger ) csere után, próbakör 100 méter és beszorulnak a fékek, mitől lehet ez?
Skoda 120L autóba milyen (DOT számú) fékfolyadék való?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!