Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha automata váltós autót...

Ha automata váltós autót akarok vezetni a jövöben akkor semmi értelme sincs manuális váltóra alkalmas jogosítványt tennem?

Figyelt kérdés

#automata #elavult manuális váltás
2019. okt. 10. 22:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mi honnan tudjuk? :) Egyébként én megcsinálnám a helyedben a normál jogsit. Sosem tudhatod, mit hoz a jövő, egyszer vezetned kell apósod autóját, vagy valami... és amúgy is illik tudni mindkettővel közlekedni szerintem, mert a közeljövőben biztos nem megy még ki a divatból a manuális.
2019. okt. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%
Egészséges embernek baromság automatára vizsgázni.
2019. okt. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Akinek van minimális érzéke a vezetéshez, az mindkét fajta váltóssal tud vezetni. Akinek meg nincs, az egyáltalán ne vezessen semmit.
2019. okt. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem akarom a manuálist mert sokkal nehezebb lenne, borzalmasan elavult a mai világban és a vezetést munkává silányítja szerintem, mert nem elég forgalomra figyelni de folyamatosan váltogatni kell és körülbelül hónapokig kellene tanulni hogy le ne fulladjon a kocsi, aztán persze nem is akarnék úgy vezetni soha többet, szóval ha késöbb kellene is kényszerböl nem hiszem hogy évek után folyamatosan automatához szokva túl biztonságos lenne a manuális.
2019. okt. 10. 22:15
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Minek teszed fel a kérdést?
2019. okt. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mert környezetem nyaggat hogy ostobaság csak automatára jogosítvány, mert a manuális az kell mégha nem is akarom használni soha
2019. okt. 10. 22:38
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az autókezelésre a figyelem kb. 5%-t kell irányítani. Ha ez sok, és biztosan állítod hogy ez neked nem megy, akkor miért vagy olyan biztos abban hogy automata váltós autóval meg fogsz tudni tanulni vezetni? A váltással és kuplungolással a tanulóknak az első 5-10 órában szokott problémájuk lenni, utána rutinszerűvé válik mindkettő kezelése. Senkinek sem tart hónapokig a megtanulása. (Pontosabban ez így nem igaz, van olyan aki sosem tudja megtanulni, de az ilyen személyeknek a vezetés többi része sem megy. Mikor én vizsgáztam, az oktatómhoz járt egy 30-as hölgy, aki már a 100. vezetésóráján is túl volt...)

Milyen munkád van/lesz egyébként? Én nagyjából heti szinten viszek árut az egyik céges kocsival, holott nem ez lenne alapból a munkám csak nincs senki erre a pozícióra nálunk. Ha meg nem vállaltam volna el ezt is, nem biztos hogy lenne most munkahelyem. Ja, és ez a bizonyos céges autó manuális váltós. Szóval ilyesmi helyzetekben kimondottan előnyös lehet a normál jogsi.

2019. okt. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Mert környezetem nyaggat hogy ostobaság csak automatára jogosítvány, mert a manuális az kell mégha nem is akarom használni soha" - látod, pontosan ezért volt itt is fölösleges a kérdés, mert itt is az otthonihoz hasonló válaszokat kaptál.

Igaza van az első válaszolónak, csak te tudhatod, hogy számodra van-e értelme a manuális váltónak (de lehet te sem tudod, mert senki nem lát a jövőbe)

Egyébként, ha nem tervezed, hogy olyan munkát vállalsz, ahol szükséges a jogosítvány, ma már simán be lehet vállalni az automata váltóson tanulást vizsgázást, legfeljebb nem vezetsz kölcsön autót.

A kérdés inkább az, hogy a lakóhelyed környékén van-e lehetőség automata váltós autón tanulni a vezetést, mert az még nem egy elterjedt gyakorlat, többek között azért is mert az oktató a saját lehetőségét korlátozza, ha automatán tanít (manuálison tanul a többség, azok is, akik később automatát vezetnek, de vannak kivételek, a te döntésed legyen, fogadd el, hogy másoktól ezért kritikát kapsz - azt már senki nem fogja megnézni, hogy milyen autót vezetsz)

2019. okt. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem is butaság csak automatára vizsgázni.


Mivan akkor ha valamikor mégis kézi váltósat kellene vezetned? Szerintem ez eléggé elképzelhető helyzet. És ha te akkor azt mondod hogy te olyat nem tudsz, az kicsit gázul veszi ki magát. Sőt emiatt valószínűleg sokan le is néznének...

2019. okt. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Mert környezetem nyaggat hogy ostobaság csak automatára jogosítvány, mert a manuális az kell mégha nem is akarom használni soha"


Ha ezt mondja a környezeted, és kb itt is mindenki, akkor talán érdemes lenne elgondolkoznod a dolgon. És ahogy írtam az első válaszban, az hogy nem akarsz soha automata váltós kocsit vezetni, nem jelenti azt, hogy nem hozhat az élet olyan helyzetet a következő 50-60 évben, hogy nem is kell megtenned ezt. Ezerféle forgatókönyvet el tudok képzelni. Akkor meg ugye igen kellemetlen helyzetbe kerülnél. De ha még félre is tesszük ezt, akkor is igaz, hogy kismillió ember megtanulta előtted kezelni a kuplungot és a váltót, nem egy agysebészet. Hónapokig biztos nem kell tanulni, hacsak nem te vagy a világ legnagyobb antitalentumai közül egy. Én egyébként személy szerint szeretem használni a váltót, játszani a kuplunggal, pedig nem tegnap kezdtem az ipart, tehát van ilyenre is példa. És nem hiszem, hogy valaha automatát fogok venni.

2019. okt. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!