Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy javítsam ki a menetet?...

Hogy javítsam ki a menetet? Ez működhet?

Figyelt kérdés

Motorkerékpár hengerfejben az egyik fúrt menet totál kiszakadt, nincs, lötyög benne a csavar. Új h.fejre nincs pénzem, mókolós mesterekre se, inkább megcsinálnám magam.

Gondoltam telenyomom két komponensű folyékony fémmel, belefúrok, aztán menetet fúrok a lyukba. Aki csinált már ilyet, mi a véleménye?



2019. okt. 14. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj oda egy nagyobb menetet fúrni.

Nilyen hengerfej és milyen menet az?

2019. okt. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
*milyen
2019. okt. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Telenyomni is mókolás lenne, nem mellesleg esélyes hogy simán csak kiszedné a fúró, annyira azért nem tapad hozzá, hogy ne az eresszen ha valaminek ereszteni kell. egyszerübb eggyel nagyobb méretre vágni ha elfér.
2019. okt. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Suzuki Savage 650 moci, alu a hengerfej, M6-os a menet. Az egyel nagyobb az remek ötlet, köszönöm, mentek a zöldek!
2019. okt. 14. 20:38
 5/5 Mickbro ***** válasza:
100%

A ragasztó nem fogna semmit. Az eggyel nagyobb is jó ötlet lehet (és a legegyszerűbb), de kérdés, h mit fog, hogy néz ki a túloldal stb...?

Másik megoldás a menetjavító. Maradhat az eredeti csavar. Nem kell feltétlenül a teljes készletet megvenni. Ami nélkülözhetetlen az a javítóspirál + spéci menetfúró. A többi megoldható.

Én már használtam (sajnos) és bevált.


[link]

2019. okt. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!