Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális esetben egy simson...

Normális esetben egy simson s51-nek 60-as hengerrel felbővített szívó és kipufogó nyílással mennyinek kellene lennie kb a végsebességének?

Figyelt kérdés

Henger: 60/4

Karburátor 19n1-11 75-ös főfúvókával (próbáltam 80-as főfúvókával azzal lehörög, szerintem sokallja az anyagot)

Kipufogó könyök 32-es átmérőjű, ilyen a kipufogó dob is.

Első lánckerék 15 fogú

4 sebességes a blokk.

Az a gondom vele, hogy 3.-ban 70km/h a végsebessége, felváltom 4.-be ott meg már nem tud jobban pörögni

(Hosszú 4 van benne, nem a gyári 3 szétosztva)

Mennyit javítana ha 14 fogú kislánckereket tennék fel?

Többet pörögne valamivel a motor, elbírná a 4.-et?


2019. okt. 28. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
+ 10 köbcentiről beszélünk könyörgöm. Modell repülőkben nagyobb blokk van. Nem bántásból mondom, de a Simsont nem száguldásra tervezték. Ha lóerő hegyeket akarsz, meg 200-al hasítani, akkor vizsgázz le nagymotorra, és vegyél egy 750-es valamit. Simsonra amúgy sem éri meg százezreket költeni, mert ha majd eladod, akkor elbukod.
2019. okt. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

SZerintem ha a 4.-et nem birja, akkor kb egy 12 fogas kereket tegyél be, már ha van olyan.

Így tulajdonképp lesz egy olyan áttételed mint a 3 sebességes , csak 4 lesz benne.

Ezáltal sokall jobban fog gyorsulni.

2019. okt. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem csodát várok a motortól hogy menjen 100-at 2 literes fogyasztással.

Csak egy példa

Van aki számítógépet épít (példa) 150eFt-ból. Nekem személy szerint a motor értelmesebb dolog, hobbi.

Csak furcsállom hogy nem tudja kiforgatni.

2019. okt. 28. 19:54
 4/6 A kérdező kommentje:
A 4.nél az hogy nem tud jobban pörögni értsd úgy hogy amikor 3.ban megyek 70-el a fordulatszám olyan 6500 körül van (van óra) ha felváltom a 4.-et akkor leesik 5000 közelébe és onnan már nem húzza fel.
2019. okt. 28. 19:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Hidd el értem én hogy miért nem megy.

Nagy az áttétel neki és nem bírja.

2019. okt. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Simson S51N ***** válasza:

Gyári 4.-et kell beletenni 15-ös lánckerékkel.

A köbcenti növeléssel általában erősebb lesz, de gyorsabb nem. Előgyújtásra figyelni nem jó a gyári 1.8mm. 1.6-ra kell állítani vagy még kisebbre. Erőtlen lehet a nagy előgyújtás miatt is. Ráadásul tönkreteszi a tűgörgőket és a főtengely csapágyakat is.

2019. nov. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!