Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nehéz nagy kormány-holtjátékka...

Nehéz nagy kormány-holtjátékkal rendelkező autót vezetni, úton tartani?

Figyelt kérdés
2019. nov. 2. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

Nem....


A mai fogasléces autóknak már nincs holtjátéka, a régebbi csigás kormányok alapból nehezebben fordulnak mint a maiak és itt már az idővel holtjáték is kialakul de szerintem sokkal közvetlenebb a csigás kormánymű mint a fogasléces.


Ez alatt ne azt értsd, hogy picit mozdítasz rajta és többet forog a kerék, pont az ellenkezője :D


Úgy értem a közvetlenebbet, hogy jobban érzed az autót mert erősebben kell kormányozni, jobban átjön az erőhatás.


Persze ez az én véleményem.

Próbálj ki egy régebbi 20+ éves szervós autót és megtudod milyen.

2019. nov. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Igen, teherautón amin most csinálom az E jogsit félelmetesen furcsa, 60-nál már félek.
2019. nov. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Nehezebb mint a jó kormánnyal az utat tartani.
2019. nov. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Mit jelent a nagy holtjáték?

Közúti közlekedésre alkalmatlan műszaki állapotot?

Zavaró az, ha az autó nem abba az irányba tart, amerre a kormány mozdításból a vezetője szeretné, hogy tartson, és ez súlyosabb esetekben már nem csak zavaró, hanem baleset veszélyes

2019. nov. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Nagy holtjáték = több centis kormányfordulat amíg maga a kerék nem mozdul.


Öreg autóknál ezzel nem tudsz mit csinálni, honnan szerzel bele új kormányművet? Sehonnan.

Esetleg gyártatsz, iszonyat pénzért.

2019. nov. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

Igen.

Én egyszer egy nagyon elhanyagolt swiftet vezettem, aminek kb. 20 fokot fordult a kormánya, anélkül, hogy bármi történt volna. Ha nem volt legalább fél-fél méter mind a két oldalon, akkor már féltem és inkább lassítottam, pedig amúgy nem okoz gondot a centizgetés.

2019. nov. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!