Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Futár használat alatt mennyit...

Futár használat alatt mennyit eszik egy MK2-es Swift 13 8v motorral?

Figyelt kérdés
Leginkább futárok tapasztalatára lennék kíváncsi. Városi használat, de nem egy Mezőkövesd nagyságú kisvárosra gondolok nyilván, hanem nagyobb városokra, mint Debrecen, Miskolc, Szeged, vagy akár Budapest. Téli és nyári fogyasztás is érdekelne. Sokan mondják persze hogy "Á ezzel 6-7 literből kimész a világból városba.." De sok helyen olvastam már hogy meg tudja enni simán a 9-10et is télen. Főleg egy futár azért hajtja neki értelmes kereteken belül persze.

2019. nov. 3. 10:11
 1/2 anonim válasza:
Futár ismerősöm van, én meg oktattam többféle típussal, ilyennel is. A városi és a futár igénybevételt nagyon sok minden befolyásolja. 8-9 literrel nyugodtan kalkulálhatsz, nyáron a kisebbel, télen a nagyobbal. A többi - magasabb fogyasztású autó ennél többet fog fogyasztani. Ami jó a Swift-ben, hogy a többi költség nagyon kicsi. Rendkívül strapabíró és olcsók az alkatrészek. A gyárin kívül kapsz utángyártottat és bontottat is. A fogyasztáson kívüli költségek - jellemzően - még egyszer annyiba kerülnek (javítás, amortizáció). Mindent egybevetve az egyik legolcsóbban üzemeltethető típus, és elég olcsón hozzá is lehet jutni. Hátránya a ma már egyre inkább korrodáló karosszéria és az ütközés esetén gyenge védelme.
2019. nov. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Futár autónak tökéletes a Swift! De szervó az mindenképpen legyen benne!


Hát igen, valószínűsítem én is hogy a futárok nem nagypapa tempóban közlekednek, szóval igen, szerintem is olyan 8 literrel számolj!

2019. nov. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!