Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alapjáraton normális a turbó...

Alapjáraton normális a turbó fütyülő hangja egy 1.9tdi-nél?

Figyelt kérdés
Most volt szerelőnél az autóm, Egr-szelepet kellett cserélni, plusz a kipufogó ki lett takarítva mert sok olaj volt lerakódva. Régen soha nem hallottam még alapjáraton sem, most viszont amióta elhoztam nagyon halkan de lehet hallani alapjáraton. Mitől lehet?

2019. nov. 3. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A turbónak nem szabad fütyülő hangot adnia. Sürgősen fel kell újítani a turbót vagy újat venni. Akik turbófeltöltő javításával foglalkoznak ők megtudják mondani mit érdemes vele csinálni.

Házilag így lehet ellenőrizni a turbófeltöltőt: https://www.youtube.com/watch?v=xYsUVAjeTgM

2019. nov. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És az lehetséges, hogy ezek a szerelők kicserélték a turbót? Mert hogy szerelés előtt nem produkált ilyet az autó.
2019. nov. 3. 19:41
 3/11 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Vidd vissza, aztán reklamálni köll
2019. nov. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, ez a tervem.. viszont a feltevésem lehetséges? Mert akkor nem hogy visszamegyek de be is takarom őket... csak hát bebizonyítani nem tudom, de az 100% hogy nem fütyült a turbó alapjáraton.
2019. nov. 3. 20:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Mit takar a kipufogó ki lett takarítva rész? Le lett szerelve az egész rendszer és úgy? Vagy szétszedték a leömlőt is? Turbó kikerült a helyéről, vagy ahhoz egyáltalán nem is nyúltak?
2019. nov. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Háát igen... itt a példája annak hogy megvette sz.arér az 1.9 tdi-t, ami már 300 ezret futott aztán most csodálkozik hogy minden baja van neki! 😀


Jaaa, és akkor még a szerviz a hibás amiért ő megvett egy ócskavasat! 😀

2019. nov. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó! Fuss neki mégegyszer szerintem! Mint írtam, hogy a szerelés előtt, azaz 3 napja még semmi ilyet nem produkált az autó! Amióta elhoztam azóta lehet hallani enyhén a turbó fütyülését!
2019. nov. 3. 23:12
 8/11 A kérdező kommentje:
#5 a turbóhoz nem nyultak... legalábbis ezt mondják..
2019. nov. 3. 23:13
 9/11 anonim ***** válasza:

Értem én hogy nem nyúltak....


Csak az a baj hogy egy ilyen öreg, sokat futott autónál bármi elromolhat ha meg még hozzá is nyúlnak az autóhoz akkor meg pláne...


Mivel az Egr szelep és a Turbó is a levegővel dolgozik ezért van közük egymáshoz!

2019. nov. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nagyon koszos , olajos volt a kipufogó akkor takaritás után akár lehet is hangja a turbónak.
2019. nov. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!