Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Max 3.5-3.8 millióból milyen...

Max 3.5-3.8 millióból milyen kocsit vegyek a következő 5-6 és évre? 30F

Figyelt kérdés

Következő nyáron töltöm be a 30at és szeretnék magamnak egy új kocsit venni. Előreláthatólag kb. 3.5-3.8 millió forintot tudnék a projektre költeni. Kb 5-6 évre venném és egy olyan autót szeretnék amit élmény vezetni, kényelmes.

Évente kb 15-20.0000 kmet vezetek, tehát max 100.000 kmet raknék bele, nem egy életre kell.


Magyar és német oldalakat nézve ebben az árkategóriában sok izgalmas 8-10 éves autót hirdetnek ( Audi A5, Mercedes E coupé, Ford Mustangok, régebbi Porsche Boxster).


Kérdés az, hogy pl mennyire féljek attól , hogy sok km van az adott kocsiban. Ha valójában én nem 10 évekre venném az autót?


Pl az autóban amit lassan 10 éve használok lassan 290.000 km van és semmi komolyabb probléma nem volt vele ( én tettem bele majdnem 200.000et)


Ebből kiindulva , ha vennék valamit 200-250.000 kmmel és használom 5 évig , belerakok max 80-100.000 azt azért még bírnia kéne egy iylen nem igazán új kocsinak is .


Ráadásul sok német prémium autót hirdetnek akár 400.000 kmmel is , tehát elvileg ennyit is el tudnak menni. Ehhez képest 250.000 km nem hangzik soknak.


Érdemes belevágni egy iylen projektbe?

Hangsúlyozom nem az a célom , hogy újabb 10-20 évre vegyek egy kocsit, hanem hogy a köveketkező néhány évben élmény legyen autózni amikor elindulok.



2019. nov. 5. 00:49
 1/10 A kérdező kommentje:
*évente 15-20.000 kmet vezetek (így jön ki 5-6 év alatt a 100.000 km) bocsi az elírásért, késő van.
2019. nov. 5. 00:52
 2/10 anonim ***** válasza:

Akkor a felsoroltakat elfelejteném és egy MX5-öt keresnék. :D

3 millió körül vannak 6-8 éves darabok, gond sincs sok velük, fenntartása sem veszélyes, és ha az ember épp nyugodtan akar kocsikázni akkor a fogyasztás is baráti.

2019. nov. 5. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Barnabas333 ***** válasza:
63%
És milyen kocsit használsz most? Azért a felsoroltakra lehet sokat kell majd költeni. Amit vennék Mazda mx5, hunday i30, Honda accord, Skoda Superb, inkább egy fiatalabb Audi A4es, esetleg Toyota Camry hibrid de azt nehezen fogod utána eladni...
2019. nov. 5. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 grafno ***** válasza:
0%
Azt hittem új kocsit 3,5m 😂akkor marad a dacia és a lada, utána látom hogy 10eves újat 🤣
2019. nov. 5. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Mondhat akárki akármit, erre a hsználatra és km-re a legjobb egy Dacia.

Ez 6 év mulva is üzem biztos lesz és addig szinte egy fillárt nem kell rá költeni.

És hidd el az is élmény hogy mindíg lehet rá számitani, nem rohad le, nem azon kell görcsölni hogy vajon me lesz a baja, mennyit kell rá költeni, mint egy lefingott német autóra.

2019. nov. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Majdnem mindegy hogy melyiket veszed, a lényeg hogy vétel előtt szerelővel nézesd át!!!


Amit én vennék ezekkel a paraméterekkel:


BMW 320


Mazda MX5


Honda Civic


Merci E cupe is jó...

2019. nov. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Én ugyanebben a helyzetben vagyok, a keretem is ennyi. Én ha az eszemre hallagtok akkor Daciában, Renaultban vagy Suzukiban gondolkozom szalonból újonnan, ha szívemre hallgatok akkor egy Mazda 3 MPS-t vennék...az asszony azt mondta őt nem érdekli milyen autó, csak mindig vigye el A-ból B-be, úgyhogy nekem kell dönteni :D nehéz ügy
2019. nov. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Az autó használt lenne csak számomra új.


Jelenleg egy 2006os Corollát használok, amivel valójában nincs gondom, szeretnem is. Csak kipróbálnék egy komolyabb autót.


Az egész akkor kezdődött amikor beültem néhányszor egy kollégám C350es Mercijébe. Az sem új mert 2008-as, de ég és föld a különbség abban ülni. Teljesen más az anyagminőség, van benne tempomat, tolatóradar, sok extra. És nem mellesleg 270 lóerő. Ráadásul kb semmi menetzaj az enyémhez képest.


Ő egy éve vette 10.000 euró körül szintén 200.000 feletti kmmel.


Szóval tudom én hogy jó egy Dacia , de azt a szintet ismerem. Amiatt nem cserélném le a mostani autómat. Az MX5 nem rossz , csak túl kicsi. (tudom hogy említettem a Boxstert és az sem nagyobb , de inkább csak az ár miatt írtam hogy ennyiért olyat is arulnak)



Az A4-es viszont érdekesen hangzik megnézem azokat is.

2019. nov. 5. 09:37
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
En ennyi penzbol uj kisautot vennek vw polo seat ibiza stb, egymilliot lehet hozza kell meg tenni de egyszeru megbizhato autok, valoszinu te mas szempontok alapjan keresel de en ha ennyiert autot vennek ilyet vennek 10+ evre
2019. nov. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
27%

Ha vezetési élményt és megjelenést akarsz, akkor a dácsiát, szuszukit, skodát, hjundájt meg az egyéb ilyen szarokat felejtsd el!


A4-et is. Nem lehet egy napon említeni a Mustanggal.


MUSTANG a nyerő, ez nem kérdés.

2019. nov. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!