Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Recsegés fék csere után. Mi...

Recsegés fék csere után. Mi lehet?

Figyelt kérdés

Az alany egy bmw e36 325i


(Részletes):

Fék tárcsát, betét és kerékcsapágyat cseréltünk.

A kerékcsapágy fészekből kiütöttük a régi csapágyat ami darabokra hullott. Aztán az ujjat bekalapáltuk, de nem közvetlen a kalapáccsal ütöttük az új csapágyat, nyugi. A régi kerékcsapágy külső burkával. A porvédő leesett és kicsit megrogyott, de vissza lehetett rakni. Aztán a fékeket kicseréltük gyárilag nem hűtöttnek kéne lenni hátul hanem simának, de valaki átalakította hűtötté. Úgy, hogy ideiglenesen betettünk egy használt tárcsát ami jó állapotú volt és hűtött. Haza mentem és elrúgtam az egyik kanyarba neki és beforogtam (van ilyen) és satuzva álltam meg és amelyik keréknél recseg az volt a terhelt oldal. (de ez nem hiszem, hogy emiatt kezdett recsegni). Aztán megjött az új tárcsa és kicseréltük majd kis idő múlva az is elkezdett recsegni.



A hangot amit kiad, olyan hanghoz hasonlítanám mint pl. krova(racsnis kulcs), nyekergés-nyöszörgés.


Videó a recsegésről:


[link]



Leszedtük a kereket megnéztük de nem találtunk semmilyen szemrevételezhető bajt. Még egy infó: Amikor visszatettük a kerékagy csavarját, lehetséges, hogy nem az újat tettük vissza amit kaptunk az új kerékcsapágyhoz hanem a régit, de annyira jó állapotba volt, hogy el se lehetett dönteni, hogy az az új vagy a régi. (50-50%, hogy összekevertük).


Kérdés: Mi a f****m ez a recsegés?:D



2019. nov. 6. 17:16
 1/5 A kérdező kommentje:
A féktárcsa porvédő lemez nem ér bele, mikor felemeltük és mentem nem volt recsegő hangja.
2019. nov. 6. 17:37
 2/5 Tani Jóska válasza:
Emelésnél azért nem volt hang, mert nem terhelődik a kerék ha a levegőben van. Ami a videón van ott egyértelmű, hogy a kerék forgó részénél van a baj. Én a csapágyra tippelek, vagy a fékezés miatt elmozdult, vagy eleve szarul tettétek bele. A kerékagy rögzítő csavarokat is megnéznem (nem baj, ha a régit raktátok vissza), lehet laza. A féktárcsa is lehet ferdén rajta, ha felhelyezés előtt nem rozsdátlanítottátok, így egy ponton hozzáérhet az egyik fékpofához, amikor forog. De akkor is a csapágyra gondolok legfőképpen.
2019. nov. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tani Jóska válasza:
Ja, a gumiabroncs, illetve a meggörbült felni is lehet ludas. Egyébként az ilyen vezetési stílus miatt utálják a bmw-s embereket hazánkban. Külföldön nyuggerek veszik, az audival egyetemben. A fiatalok japán (tuningolt) kocsikat hajtanak, pl. Németországban.
2019. nov. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2es. Az a szomoru ha masok nem orulnek mas boldogsaganak
2019. nov. 7. 06:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Meglett zsírozva a csapágy? 😝
2019. nov. 16. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!