Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forr a víz a H astrában?

Forr a víz a H astrában?

Figyelt kérdés
fél éve termosztátot cseréltem (opel astra h 2007 1.6 Z16XER) mert 70 fokig ment fel csak a víz,az újjal felment 105ig s annál kapcsolt a termosztát,6ezer km után most történt előszőr hogy felforrt a víz s alul kiengedte,hütővíz tiszta nem olajos bár az utóbi időben csipegette a vizet,mi lehet a baj?

2019. nov. 7. 07:42
 1/10 A kérdező kommentje:
egy Unixos AZ meisterteille termosztátot vettem ami 105 fokon nyit,s nyáron is csak 104 fokig ment fel igaz elég hamar 15 perc alatt,de semmi baj nem volt mostanáig ugyanis tegnap felforrt s kifolyt alul,szervizesem ajánlotta nézzem meg a legelső hütőt s ma 90foknál még hideg volt,akkor mi a teendő,szerinte alacsonyabb hőfokú termosztát kell,de a neten mindegyik 105 fokon nyit ... ?
2019. nov. 7. 08:27
 2/10 anonim ***** válasza:
Akkor megint rossz a termosztát, beragadt.
2019. nov. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nekem kicsit gyanús,vmi dugulás nem lehet ?
2019. nov. 7. 08:54
 4/10 D. Brasco ***** válasza:
58%
Kizárt hogy egy termosztát 105fokon nyitna......egyebkent le lett légtelenitve rendesen a rendszer a csere utan?
2019. nov. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ott voltam csere közben,annyire emlékszem hogy egy tál volt alá rakva amibe folyt a viz,csere után meg utánnatöltötte !
2019. nov. 7. 09:14
 6/10 A kérdező kommentje:

[link]


gorgess le : Nyitási hőmérséklet [°C]:

105 majdnem az egesznel

2019. nov. 7. 09:18
 7/10 anonim ***** válasza:

"Kizárt hogy egy termosztát 105fokon nyitna..."

Pedig a benzines H Astráknak ennyi a normál üzemi hőfoka.

Vízpumpa jó? Hűtőventilátor kapcsol?

2019. nov. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
vízpompa le volt cserélve vezérléskor,venti nem forog 90 foknál,szervízesem is azt mondja egy autónál sem szabad 100 fokos legyen hiába irják fórumon
2019. nov. 7. 09:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Hol engedte ki alul? Annak fölül kellene kiengednie a túlfolyótartály kupakjánál. Egyébként valóban 105°C-nál nyit a gyári termosztát. Nemrég belefutottam én is egy ilyen hibába, ott a tartály kupakjának a biztonság szelepe volt leragadva vagy nem jól zárt a kupak, azért nyomta ki a vizet. A kupak cseréje megoldotta a problémát.
2019. nov. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
erdekes hogy pont tegnap babraltam a kupakkal,mikor tekerem ra szorit de atszokik a kritikus ponton,lehet az a baj akkor,felfele parolgott tenyleg s ott dobta ki
2019. nov. 7. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!