Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mai világban érdemes új autót...

Mai világban érdemes új autót venni?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja a használt autó lutri, sokkal jobb egy új. Henry Ford is megmondta, a legjobb az új. Viszont én még csak nem is pár éves használtat, hanem egy 28 éves Corollát vettem 1.5 éve, belül nagyon szép, egyedül a rohadás a gond, műszakilag viszont teljesen rendben van, a rohadást leszámítva (nincs szerencsére átrohadva), s mindez 180k-ba fájt, plusz vezérlés csere, fékek cseréje, átírás. S van egy teljesen vállalható autóm, eddig nem kellett nagyon rá költeni semmit. Kapott új gumikat. Nagyjából ennyi, s elég sokat is megyek vele. Én nem érzem szükségét egy új autónak, persze szerencse is kell, amikor használtat vesz az ember, de ezért milliókat kidobni, kicsit anyagi csődnek érezném.
2019. nov. 8. 17:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Akinek van rá pénze, úgy hogy meg se érzi, annak újat.


CSórókat én se értem meg, akik az összes spórolt pénzüket ráölik egy új autóra + törlesztőjére.



Te jól csináltad, tisztában vagy a lehetőségeiddel, nem akartál vagizni, vettél egy megbízható de régi autót, max eldobod pár év után, de nem buktál milliókat.

2019. nov. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

Nekem ha fizetnének se kellene új autó.

Vennék max. a 2000-es évek elejéről de inkább korábbról valami megbízhatót, aztán azt próbálnám rendben tartani.


Azokat még nem pár évre gyártották, törekedtek a tartósságra.

2019. nov. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Új autó nekem se köll...

Számomra nem az új autó az életcèl

2019. nov. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
2-es, már a 70-es, 80-as években elkezdődött a biznisz, hogy az autó nem lehet örök életű, úgyhogy egy 2000-es évek elejei autó már régen nem marad meg örökké neked. Veszel egy új autót és ha rendesen karbantartod, 10 évig nem lesz semmi baj vele. 5 évig abszolút semmi, utána apróságok, 10 év után elkezd villogni minden lámpa, de igazából semmi baja nincs, csak azt akarják, hogy szabadulj meg tőle. Aztán eladod és valaki használja még 5 évig köbö, talán 8. Úgyhogy bőven lehet venni új autót, ha az ember megteheti gond nélkül.
2019. nov. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Parom családjának 5 éve van meg az új kocsijuk, eddig ketszer koltottek ra egy kisebb összeget, plusz rendszeresen szervizelik (olajcsere stb.). Ugy gondolom hogy teljesen jo befektetes egy uj autó. Igen, lehet azzal is lesz valami nagy gebasz akar az elso 3 evben, amire jo sokat fizethetsz. De összességeben egy 20-30 éves autóra szerintem mindig nagyobb lesz az esely, hogy tobbet kell költened. Nekem 16 éves az autóm. A legközelebbi kiadas 4 uj gyertya, de lassan kipufogo csere, es kozben a sárvedok környékén is elkezdett rohadni. De 1 honapja lett megcsináltatva a váltó egy része, plusz lengés csillapító csere. 2 honapja az automata ablakemelo ment tönkre. Van mire költenem sajnos. Igen, en egyértelműen jobban örülnék egy uj vagy epp 5 éves autónak. A tiéd ráadásul 28 eves. Nekem beleképzelni is rossz. Azert mert te anyagi csodnek erzel egy uj autót venni, meg nem az. Ha neked ennyire van pénzed, vagy ennyira van affinitásod, akkor legyel boldog vele, es örülj hogy nem kell sokat ra koltened. De egyszer majd tonkre megy, es akkor megint veszel egyet 300 ezerert? Amire költesz mondjuk 3 ev alatt még 300 ezret, vagy többet? Mikor egy 8-10 eves vállalható autot mar vehetsz 1,5-2 millióért. Vagy nem tudom, de en jobban örülnék egy 3 éves új autónak. Nem lenne hatrany benne az ülésfűtés sem, a tolató kamera, a tolatóradar, a parkolas segito, sem pedig a fedélzeti monitor (vagy tudja az isten mi a hivatalos neve). De örülnek ha mondjuk a kibocsatasa se lenne tul rossz, tudod ovjuk a kornyezetet, es ne fogyasszon tul sokat. Meg nezzen is ki valahogy. Ha neked tetszik a 30 eves autod es nem kell ra sokat koltened akkor egészségedre. De egy újabb autó egyértelműen többet tud, jobban nez ki, es valószínűleg több ideig használhatod életed soran. 😀 Ezert nem, nem anyagi csod egy uj auto.
2019. nov. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Akinek van rá pénze miért ne venne? Ha valaki anyagi csődnek érzi egy új autó megvételét, annak egyszerű oka van: nem megfelelő hozzá a fizetése/ megtakarítása.
2019. nov. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki megteheti akkor vegyen és vesz is új autót.

De szerintem meg megérni nem éri meg egyik sem.

Csak viszi a pénzt mindegyik. De azért az új az csak új és csak jobb érzés mint egy használt , bármilyen autó is az.

2019. nov. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Van aki beéri egy 20 éves autóval van akinek nagyobbak az igényei...

És pláne van aki megengedheti magának, van aki nem és megideologizálja miért is nem kell neki a drágább

2019. nov. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én nem szeretek szsrelohoz menni bohockodni a kocsival. Fél -1 éves kocsit veszek 120e km körül eladom

Emellett még japán autót is veszek :):):):

2019. nov. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha a 6 havi nettó fizetésed összegébe belefér egy új autó, akkor hajrá. Te megteheted, mert bármi történik az autóval, nem fogsz az autód miatt anyagi kényszerpályára kerülni több évre .

Akinek viszont 10-14 netán 24 havi fizetését éri az autója, az sok éven át nem fog kijönni a gödörből amikor összetörik/ellopják/bármiért elveszíti ezt a vagyontárgyát.


A 28 éves kocsiról az a véleményem, hogy túl öreg. Hiába olcsó a fenntartása és gyakorlatilag nincs értékvesztése, de a biztonsági rendszerei teljesen elavultak. Ütközés esetén hatványozottan megszívják, akik benne ülnek.


Nagyjából 10 évre teszem azt a kort, amit már érdemes megvenni: túl van a legnagyobb értékvesztésen, de még nagyjából modern, csak egy generációval lesz gyengébb a védelem/kényelem, nem 4-5-el mint egy 30 évesnél.

2019. nov. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!