Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hatótávolságon kívüli gyorshaj...

Hatótávolságon kívüli gyorshajtás esetén fényképez a trafi?

Figyelt kérdés

Civil autóból mértek. Láttam az autót, de nem gondoltam volna hogy trafi, ezért egy ideig nem lassítottam, csak kicsivel később. Aztán mikor elmentem mellette, ott figyelt benne a kamera. Visszamentem, lemértem, kb. milyen messze lassítottam le annyira hogy ne mérjen be. Szerencsére annyira volt, hogy a rendszámot elvileg nem látta. Viszont hallottam olyat, hogy lefotóz messze, ahol gyorsan mentél de nem látszik a rendszám, majd közel is, ahol már igen és ugyan sebességhatáron belül vagyok, de az alapján beazonosít.

A kérdésem az, hogy várható-e csekk ezesetben?



2019. nov. 8. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha objektívbe esik, valószínűleg megy. Nem szükséges egy és ugyanazon a képen láthatónak lenni a rendszámnak és a sebességnek. Mire észreveszed a trafit, az esetek 90%-ában már be vagy mérve. Egyébként milyen távolságot mértél és milyen idő volt?
2019. nov. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ma volt kb. negyed 5 körül. Nem esett, nem volt köd ha ilyenekre gondolsz, de már kezdett kicsit sötétedni. A távolság 300m körül volt.
2019. nov. 8. 18:57
 3/5 anonim ***** válasza:
200ig mér kb.
2019. nov. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
300m elég sok. Ha nem is kell azon a képen láthatónak lenni a rendszámnak amelyiken épp gyorsan mész, de gondolom az autónak azonosíthatónak kell lennie típusszinten. Na most 300 méterről kb a színét lehet megállapítani az autónak innentől kezdve meg mondhatnád hogy a te szürke nissanod lett lefotózva pedig a mögötted lévő szürke audi ment gyorsan.
2019. nov. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A lézeres készülékek olyn másfél kilóméterről már tudnak mérni, csak a rendszám nincs meg. Mivel folyamatos felvetelnkész, a közelében már mehetsz a limit alatt is. Akkor már késő.
2019. nov. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!