Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nagyobb izzót rakok az...

Ha nagyobb izzót rakok az autó fényszórójába akkor jobban fog ugye világítani?

Figyelt kérdés
Jelenleg a legolcsóbb h1-es van benne de látok izzókat 55w / 75w / 100w. Gondolom a nagyobbak jobban világítanak ugye? Érezhető a különbség vagy nem? 20 éves kocsiba raknám.

2019. nov. 9. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kipróbáltam, betettem a 100 wattost az 55-ös helyére, a műszerfalból áradt a büdös, szúrós szag, úgyhogy 10 másodperc után lekapcsoltam és visszatettem a régit. Inkább vettem drágább, de márkás GE emelt fényerejű izzót, egyből látni a különbséget. Régi autónál érdemes lenne megfontolni a lámpabúra polírozását, esetleg az egész lámpatest cseréjét.

Némelyik autótípusnál a biztosítékot is nagyobbra kell cserélni a nagyobb áram miatt, amit viszont nem biztos, hogy hosszú távon elbír a vezeték és a csatlakozók.

2019. nov. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Szó szerint érzed majd a különbséget :)

2019. nov. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem régóta 100 wattos van benne és semmi baja nincs neki. De dupla fénye nincs neki, csak valamival egy kicsit jobb.
2019. nov. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Teljesen felejtős a dolog.
2019. nov. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez erősen autófüggő!


Egy 100 wattos nagyon nagy hőt termel már!

Tudom mert nekem az öreg merciben a távolsági 100wattos és úgy felmelegíti az üvegbúrát, hogy télen hidegben gőzölög róla a nedvesség :D

2019. nov. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20 éves kocsinál ha nem látsz rendesen, akkor meg kéne inkább vizsgálni a foncsor állapotát, és beiktatni egy fényszóró felújítást, vagy cserét. Többet ér, mint szétolvasztani a lámpát a 100 wattos csodákkal.
2019. nov. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Okés, csak nem nagyon tudtam mit jelentenek ezek a számok. 55os van most benne. Refivel jól látni, meg minden de este sima lámpával nagy gáz a helyzet. Kívülről a lámpa jól néz ki, sehol se miattuk, teljesen átlátszó és szep a 20eves létére.
2019. nov. 9. 12:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem jól van beállítva, vagy elmozdult az égő benne.
2019. nov. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!