Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a károsabb?

Melyik a károsabb?

Figyelt kérdés

Szmogriadó esetén ugye pár járművet kitiltanak. Mostan ezeket elvileg nem érinti, de melyik a károsabb? Egy 1.4-es benzines autó aminek a forgalmiában 09 es kód van. Vagy egy 2 ezres dízel aminek a forgalmiában 10 es kód van? Tételezzük hogy mind a kettő új autó, tehát papíron ezt tudják. Jó persze ez a 10-es kódú 2 ezres dízel ez Volkswagen konszern, de mégis, most nem ez a lényeg, hanem hogy papíron ezek az adatok és melyiknek lenne kisebb keresni valója a városban szmogriadókor?


Másik. Azt nem értem hogy pl a nagynotorok miért vannak kitiltva szmogriadókor? Értem én, hogy nincs katalizátorjuk stb stb. Viszont egy benzines autó a vároaban megeszi a 10 litert. Dízel a 8-at, közben órákat pöfékelnek a dugóban. Míg egy nagymotor a városban elmegy 5 literrel, és nem áll be a sorba pöfékelni, hanem előrehalad és gyorsan odaér az uticéljához.


2019. nov. 9. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
SZerintem pet palackkal, ablakkerettel, régi bútorral, használt cipővel- ruhával fűteni 100x károsabb. A szorzó nem vicc.
2019. nov. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyes. Ez teljesen igaz, legtöbb putriban ezek megtalálhatók a téli fűtés során,. Viszont most a nagyvárosról van szó, panelek közt, ahol nem fűtenek petpalackal.
2019. nov. 9. 11:21
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
A Vw az biztos, mert megvan manipulálva az érték.
2019. nov. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az autók semmilyen mértékben nem befolyásolják a szmogot. Max, ha nem jarna semmilyen autó a városban, annak lenne érezhető hatása.
2019. nov. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4 es. Miért ne befolyásolja? Most ellent mondtál magadnak is.

Csak befolyásolja már, itt vidéken nincs szmog.

2019. nov. 9. 12:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Mikor legutóbb, pár éve Budapesten voltam szmogriadó idején, a 2005-ös dízel, részecskeszűrő nélküli Euro4-es autómmal minden gond nélkül közlekedhettem, nem érintette a kitiltás. Ezzel szemben a kollégám, csak egy évvel régebbi, de még 09-es benzinesét le kellett tennie.

Még én magam is kissé komikusnak találtam, hogy mindenki a dízelek fújjonja és hogy a dízelektől fogunk mind meghalni, stb... aztán csak egy hajszállal régebbi benzinest tiltanak ki az enyém meg miden gond nélkül közlekedhet...

Amúgy az a baj alapvetően hogy a döntéshozókba, mint minden átlagemberbe gyerekkoruk óta azt sulykolják és azt a sztereotípiát verik bele, hogy a rossz levegő az autóktól van. Ez csak részigazság, sokan mégis tényként kezelik. 8 évig foglalkoztam imisszóméréssel. Ha az összes járműforgalmat egyik napról a másikra betiltanánk, a levegő minősége legfeljebb 10%-ot javulna. A maradék nagy része a lakossági fűtés és ipari eredetű. Az a baj, hogy ha a putriban elégetik a gumicsizmát, az ott kitermelt légszennyezők nem fognak kizárólag a putri fölött maradni. Pár km, vagy pár 10 km a légszennyező anyagok transzportja szempontjából nem távolság. Azaz egy panel lakótelep ugyan úgy a putri füstjét fogja szívni.

Autó vs. motor: nem a fogyasztás számít kitiltásnál, hanem a környezetvédelmi besorolás. Egy Euro6-os buszt nem fognak azzal az indokkal kitiltani egy Euro0-s Trabanttal szemben, hogy de hát mennyivel többet fogyaszt.

2019. nov. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, valóban kicsit ellentmondtam magamnak. Magyarázat: attól, ha csak a dízeleket, vagy csak a benzineseket, vagy Euro akárhányas autókat tiltanak ki, de mellette még naponta több tízezer újabb autó továbbra is furikázik, az önmagában semmit sem ér a szmog ellen.
2019. nov. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!