Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miből áll egy Forma 1-es...

Miből áll egy Forma 1-es versenyhétvége?

Figyelt kérdés
Eddig nem néztem forma1-et, viszont a legközelebbi nagydíjat már szeretném nézni. Ahogy néztem, hétvégén szoktak a versenyek lenni, és péntektől vasárnapig tartanak. Ez a 3 nap mit foglal magába? Gondolom van a fő verseny, de ezen kívül mik szoktak lenni és hány órakor kezdődnek? És azt is elmondanátok, hogy a szabadedzés és ezek mit jelentenek?
2019. nov. 9. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Szabadedzés: a csapatokra van lényegében bízva, adott időintervallumon belül mikor és mennyit mennek. Sehova nem számít be, hogy ki milyen időket fut.

Időmérő edzés: 3 szakasza van, a 2. szakaszba a leggyengébbek már nem kerülnek be, a 3. szakaszba meg csak a legjobb 10 kerül be. Itt dől el a vasárnapi verseny rajtrácsának sorrendje.

Verseny: vasárnap van.


Ezen kívül vannak alacsonyabb szériájú futamok, és egyéb programok is, pl. egy időre megnyitják a boxutcát stb.


Persze, erről lehetett volna írni 10 oldalt is, de majd úgyis meglátod.

2019. nov. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Általában abból, hogy rendeznek egy versenyt.
2019. nov. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt olyan nehéz lenne beírni gugliba? NE legyél már lusta.
2019. nov. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A forma1 hivatalos honlapján fenn van minden releváns info. Ha eddig nem néztél f1et akkor nyugodtan kihagyhatod a szabadedzéseket, mert halálra unnád magad. De ha mégis érdekel akkor a f1 youtube csatornájára mindig feltöltik az összefoglalást (angolul, ami szerintem jobb is). Időmérőt már érdemesebb megnézni, hogy valamennyire képbe legyél a dolgokkal. Aztán vasárnap jön a lényeg: a futam, de persze lehet hogy az is unalmasra sikerül, azt nem lehet tudni előre.
2019. nov. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első kb leírta. Még annyi, hogy a szabadedzéseken egyrészt gyakorolnak, másrészt beállítják az autót, adatot gyűjtenek a különféle gumikeverékekről, kipróbálják a versenytempót, egykörös tempót. Ez azért fontos, mert az időmérő közben és után már nem nyúlhatnak az autóhoz. Annak meg kb semmi értelme, ha mondjuk időmérőn jó az autó, de versenyhez használhatatlan, mert 4szer kell mondjuk gumit cserélni, vagy ilyesmi. Ha mégis valami miatt autóhoz kell nyúlni, rajtrácsos büntetést kapnak.


Kezdetnek szerintem is csak az összefoglalókat érdemes megnézned, az egészen még én is néha unatkozom. Kicsit későn csatlakozol amúgy, már csak 2 verseny van és eldőlt, hogy Hamilton a világbajnok.


Amúgy meg jókor csatlakozol, mert most nő fel épp egy új generáció, nagyon jónak ígérkezik a következő 10-15 év :) Illetve végre vannak személyiségek a griden.

2019. nov. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"Amúgy meg jókor csatlakozol, mert most nő fel épp egy új generáció, nagyon jónak ígérkezik a következő 10-15 év :) Illetve végre vannak személyiségek a griden." - de irigyellek a hozzáállásodért! Én pont fordítva látom, szerintem bármelyik korábbi korszakhoz képest most a legkilátástalanabb az egész. Már csak azért nézem, mert ha nem nézném, tuti akkor történne valami jó / érdekes/ izgalmas...
2019. nov. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én pont 2019ben kezdtem el ismét nézni több év szünet után :) Azért idén elég sok izgalmas verseny volt szerintem.
2019. nov. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Illetve jön a 2021es nagy szabálymódosítás, amivel -- bízzunk benne -- még jobbak lesznek a versenyek.
2019. nov. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#6

Akkor a tegnapi brazil nagydíjat nem nézted? :p idei legjobb verseny volt szerintem

2019. nov. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!