Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Megane I. Classic 1.4...

Renault Megane I. Classic 1.4 16V (2000-es) óracsoport csere után megőrződik a fedélzeti által a kilométer óra állása, vagy az újonnan beépített használt óra aktuális állásával furikázhatok tovább?

Figyelt kérdés

A közelmúltban úgy döntött a fenti Renault óracsoportja, hogy meghibban, az üzemanyag és a fordulatszám márő mutatója is önálló életre kelt. Sikerült bontóban venni egy használt óracsoportot. A dilemmám csak annyi, hogy az enyémben jelenleg kb. 189000 km van.

Ha beépítem a másik óracsoportot, az vagy többet, vagy kevesebbet fog mutatni, hacsak a fedélzeti computer nem írja felül. Ha viszont nem írja felül, akkor mondjuk a pl. 250000-et mutató óra miatt az autó értéke csökken. Ha átíratom (már ha találok valakit) akkor bűncselekmény. Ha kevesebb van a most beépített órában, akkor szintén én vagyok a "csaló, nepper, senkiházi, stb." mert olyan, mintha visszaállítottam volna.

Hogy is van ez? Mi ilyenkor a szabályos, legális megoldás?



2019. nov. 10. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem az ECU tárolja az adatokat,és nem az óra. Így nem változik meg semmi sem.
2019. nov. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Bár bizonytalan vagyok, hogy a 2000-es évjáratnál is a vezérlő tárolja-e, vagy csak a fiatalabbaknál. Mindenesetre bízok benne, aztán a csere után kiderül. :)
2019. nov. 11. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!