Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóval menet közben minek a...

Sz0tyi kérdése:

Autóval menet közben minek a leégése okozhatja egyben az önindító halálát is?

Figyelt kérdés
Villamosság-önindító hibával kapcsolatban kérném a segítségetek. Ford Fiesta 2004 1,4 TDCI autóról van szó. Menet közben égett szagot produkált, majd a következő leállítás óta nagyon lassan mozdítja meg az önindítót, érezhetően ugrásszerűen megnőtt a felvett áram. Azt értem, hogy esetleg az önindító csapágyas, bronzkefés lehet, és emiatt nőtt meg az áramfelvétel, de menet közben milyen kapcsolódó lefüstölés lehetett? Ennek a helyét még nem találtam meg. Tolásra beindult a kocsi, haza tudtunk menni, de az égett szag megint előjött.

2019. nov. 11. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Bent maradt az önindító behúzótekercse és forog a motorral és rosszabb esetben(az égett szagból az lehet) áramot is kap. Gyujtáskapcsoló okozhatja.
2019. nov. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első jól írja, ilyen probléma a legvalószínűbb. Persze még az is lehet hogy a generátor vagy valamelyik vezeték produkálja az égett szagot, én inkább az önindító környékére tippelek hogy ott ahogyan be van ragadva és forog a motorral együtt annyira felforrósodik hogy a körülötte lévő műanyagokat, vezetékeket csatikat szinte égeti már. Az hogy az önindító lassan teker és igényli a magasabb áramot amit már az akku alig bír kipréselni magából az annak tudható be hogy annyira be van ragadva, és annyira széjjel nyírta már az egészet a motor hogy alig képes forogni az egész. A gyújtáskapcsoló ahogyan az első írta az is produkálhat olyat hogy a gyújtáskapcsoló betét beragadt és ahogyan jár a motor ugyanúgy forgatja az indítómotort ami rohadt nagy terhelést ad neki és persze gyilkolja kőkeményen.
2019. nov. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, amiket én láttam, azoknál az első gázfröccsnél szétrepült a kommutátor. De ez régebben volt, lehet, hogy ma már erősebbek az anyagok.
2019. nov. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Hétvégén leszedem az önindítót mindenkép, és alaposabban körbenézem. Esetleg nem tudjátok, hogy az önindító relét általában a fő biztosíték táblára szokták tenni, vagy ez nem jellemző?
2019. nov. 12. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!