Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti milyen gyakran jártok/járta...

Ti milyen gyakran jártok/jártatok vezetni?

Figyelt kérdés
Májusban tettem le a KRESZ vizsgát elsőre, majd július eleje fele kezdtem vezetni. Azóta járok olyan 25 óránál. Voltak 3 hetes kimaradások is mert oktató szabadságra ment, vagy orvoshoz. Múlt héten voltam, és legközelebb december 9.-én megyek mert megint szabadságon van. Szerintetek megéri így a lassú haladás vagy váltsak..?

2019. nov. 12. 15:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Én április- májusban kezdtem a vezetést, elhúzodott augusztus végéig, mert én is elmentem 2 hétre nyaralni, az oktatom is, így kihagytam 4 hetet, nekem nem volt belőle hátrányom maximum az idő veszteség, hogy tovább tartott, ha neked nem olyan fontos, hogy sürgesd és nem vagy hajlamos a felejtésre vagy kijönni a megszokottból, akkor nem gond, de ha hajlamos vagy rá akkor igen.
2019. nov. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én heti 2x2 órát mentem, volt 3x2 is (Szombathely), augusztusban kezdtem vezetni, októberben már nálam volt a jogsi.Ennek mondjuk már 7 éve, nem tudom azóta mennyire telítettek az oktatók, meg más városban mi a helyzet.
2019. nov. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem is az hogy sürgetni szeretném, hanem már le szerettem volna tenni a nyáron. Azért vizsgáztam KRESZ-ből májusban. Más barátnőim 1 hónap alatt letudták, én meg még mindig itt vagyok. Kicsit azért zavar, és a szüleimet is. Nem szerettem volna érettségiig meghagyni a jogsit, de ha így haladok húsvétra ha kész leszek. Volt hogy hetente jártam 2 órát vezetni, de volt hogy hosszú hetekig nem is mentem a nyáron pedig ráértem. Még olyan 20 órát szeretnék vezetni vagy max 15-öt, annyi idő alatt új autót is meg tudnék szokni. Gondoltam megkérdezem, hogy másoknak mi a véleménye erről, és hogy ők mennyi ideig vezettek. 14 órát voltam rutin pályán, más 1 órát se volt ott pedig azért nem ment olyan rosszul a vezetés.
2019. nov. 12. 15:45
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én általában péntek délutánonként vezettem, mert akkor értem rá leginkább. Tagozatos gimnáziumba jártam, így volt hogy napi 12 órám is volt, utána meg készülni kellett másnapra. Így hét közben nem fért volna bele. Egy 2-3 hetes kihagyás nálam is volt, mert lerohadt az oktatóautó és állítólag ennyi idő kellett, míg megjavították.

Nem hajtott a tatár, januárban kezdtem a gyakorlati vezetést, márciusban vizsgáztam le.

Te tudod, hogy neked ez a tempó megfelelő-e. Én sem siettettem, de az azért zavarna ha rendszeresen egy havi szünetek lennének.

2019. nov. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
én heti 3x2 órát. és ragaszkodtam hozzá, igy valasztottam oktatót is. annak semmi értelme, hogy havonta mész 2 órákra. az életben nem tanulsz meg vezetni.
2019. nov. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is minimum heti szinten kellene járni, nekem 1-2-szer volt, jogy kimaradt 1 hét és rögtön éreztem a hiányát.
2019. nov. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Májusban kezdtem vezetni.

Heti 1x1órát vettem.

Egyszer megbuktam oktoberben. Ma mentem be megigenyelni a jogsit. Mindennel egyutt tobb mint egy ev volt. Legalabb ennyi ido alatt elment a kedvem az autozastol.

2019. nov. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én 2 hétig jártam heti 6x3 órát, és következő héten vizsgáztam, egy bemelegítő óra után.
2019. nov. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én hetente két órát járok, augusztusban kezdtem és decemberben fogok így vizsgázni. Egy, maximum két olyan hét volt, amikor az oktató nem ért rá.
2019. nov. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Februárban kezdtem a kreszt, áprilisban vizsgáztam. Én is hasonló cipőben jártam mint te. Azért kezdtem el, és sürgettem, hogy ne csússzon be az utolsó tanévbe. De megszívtam, mert olyan oktatót kaptam akinél hosszú a várólista. Tényleg úgy voltam vele, hogyha nem hív akkor július 1-gyel oktatót váltok. Utólag iszonyatosan örülök, hogy még júni végén hívott, és kellemesen csalódtam benne.

Július első hetén mehettem volna először, de akkor én utaztam el egy hétre. Az első vezetés előtti nap felhívott, hogy átrakta egy másik napra, mert nem ér rá. A második alkalomnál már a buszmegállóban álltam és hívott, hogy esetleg be e tudnék menni később, mert egy másik tanuló benézte az időpontját és az már a buszon van. Eleinte hetene egyszer vezettem 2 órát. Majd az augusztus 20.-ai héten mentem először kétszer, mert beugrottam más helyett. Ekkor jártam 14-15 óránál.

Úgy tippeltem, hogy novemberben megyek majd vizsgázni ezzel a tempóval, és mikor erre rákérdeztem (nem pont így, hanem egy kresz versenyből szerettem volna kihúzni magam azzal, hogy később lesz meg a jogsim) közölte, hogy ha így haladunk szeptember végén megpróbáljuk a vizsgát. Szeptember 20. volt a forgalmi. De így is jópárszor le kellett lépnem a suliból, amit nem igazán díjaztak/díjaznak a tanárok.

Szerintem viszonylag elég lassan haladsz az órákkal. Há attól függ, a váltás, hogy hogy állsz. Esetleg a többi tanulójáról tudsz, hogy nekik hogysmintmennyi? :D

2019. nov. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!