Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsiban télen gázlámpával...

Kocsiban télen gázlámpával mennyi ideig fűthetek biztonságosan?

Figyelt kérdés

A munkámból adódóan sokat ülök az autóban és amikor éppen nincs munka akkor nem akarom feleslegesen járatni a motort és fogyasztani az tüzelőanyagot csak azért, hogy felfűtsem az autót ami aztán hamar vissza is hűl idővel ha nem megyek vele.


Betettem egy gázlámpát a kocsiban erre a célra, mert a kemping gázpalack filléres dolog és sokáig kitart nekem meg elég ha csak a körülöttem lévő levegőt melegíti.

Bután gázról lenne szó, az autó pedig Ford Mondeo MK3 akit esetleg érdekelne a beltér mérete miatt.


Viszont ahogy elnézem, ezekkel a gázlámpákkal csak kb 15-30ppm szintet érnék el, és a koncentráció szintje még ha sokat használom (30-60perc) sem haladná meg a 150-200ppm szintet ami talán ahhoz lenne elég, hogy egy enyhe fejfájást okozzon, de egyébként is lenne szén-monoxid szintmérő a kocsiban. Sőt el sem érné a 150-200ppm szintet de javítsatok ki ha tévedek.

A halálos adag vagy amennyi az eszméletvesztéshez elegendő az ennél SOKKAL több.


Szóval szerintetek mennyi ideig lenne biztonságos zárt térben az autóban gázlámpával fűteni illetve utána mennyire lenne szükséges kiszellőztetni? (menet közben már egyébként is cserélődne a levegő fűtés közben)



2019. nov. 12. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez így élet- és tűzveszélyes.


Inkább vegyél egy szivargyújtós ülésmelegítőt (ha nincs a kocsiban gyárilag). Ha szükséges beszerelhetsz egy plusz akkut leválasztó kapcsolóval, hogy biztosan ne merítse le az indítóakkut.

2019. nov. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen feltételek mellett ne tedd. Ha leírod, hogy mi mennyi, az nem jelenti azt, hogy úgy is van.


Valami mást találj ki, mert ebből bal lesz, bármennyire is kedvezőnek néz ki.


Próbáltam és is fülkét fűteni így, de nem vált be.


szóval akármennyire is kecsegtető, ne tedd.

én szóltam.

2019. nov. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az nem opció, hogy ameddig nincs munkád, addig bemész valahová, pl. boltba, kávézóba stb.?
2019. nov. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De az is opció csak én jobban szeretek a kocsiban üldögélni.

Itt most akár 1-2 óráról is beszélünk de ritkán többről is.

Addig üljek egy benzinkúton? Én télen-nyáron elvagyok a kocsiban, ott tudom tölteni a telefont is, filmet vagy Youtube-ot nézni aztán elvagyok.


De ahogy írtam egyébként, ha jól tudom nem lenne veszélyes ez mert szerintem előbb kifogyna a 200-300g-os gázpalack mielőtt a CO szint elérné a fejfájos szintet, meghalni lényegében lehetetetlen ettől, csak gondoltam azért megkérdezem.

2019. nov. 12. 21:46
 5/12 A kérdező kommentje:
Pontosabban biztos meg lehetne oldani, csak szerintem kellene hozzá pár gázpalack meg 1-2 óra. De egyébként aki ügyes az kiszámolhatja, hogy mennyi idő és hány darab mondjuk 200g-os gázpalack kéne ahhoz, hogy a koncentráció szintje elérje a 300ppm-et. A kocsi csomagtartója az 0,5 köbméter, tehát akkor a beltér az lehet talán 1,5-2 köbméter.
2019. nov. 12. 21:53
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet tegyél be, ez biztonságos. De hogy nem olcsó a gázfűtés az biztos.

[link]

Ez is kb 25 óra alatt megeszi a 2kg-os gázt. Talán ha magad töltöd otthon a 11 kilós palackról akkor nem annyira drága. Vagy pediig ez, de viszont ez tényleg drága.

[link]

Ebbe 400-600 ft a kispalack.

2019. nov. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

* nem annyi hanem sokall többe kerüla kispalack.

[link]

2019. nov. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az első amit mellékeltél azt ismerem és van is itthon ilyen hősugárzó. De nekem a gázlámpa jobban bejön illetve szerintem biztonságosabb is tűzveszélyességi szempontból.

De az általad javasolt hősugárzó is ugyanúgy zárt térben butánt éget, tehát a kérdés még mindig adott, hogy mennyi ideig biztonságos ezt használni.


Egyébként ahogy látom, ezek is 200g-os gázpalackról üzemelnek és azt írja, hogy maximumon 3 óráig bírja. Az rengeteg.

2019. nov. 12. 22:03
 9/12 anonim ***** válasza:

Melegiteni biztos hogy jobb a hősugárzó mint a lámpa.

Az elsőt még régebben használtuk kamionba és nem volt baj belőle. A másik a sátorfűtő az 227 gr-os palackról megy, mint azt is linkeltem.

2019. nov. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnék keresni webastot használtan és azt építenem be állófűtésnek. Profi és nem életveszélyes
2019. nov. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!