Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Soknak találjátok ezt a...

Soknak találjátok ezt a fogyasztást?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves 1.33as Toyota Yarisom, ami a nyáron, nyári gumival 6.8-7.5 litert fogyasztott Budapesten alacsony fordulaton (1800-2500) használva. Nézegettem a spritmonitor.de oldalon a fogyasztási adatokat és ott átlag 6 litert írkálnak, ebből gondoltam, hogy sokat fogyaszt. Szerintetek?


Köszönöm a válaszokat!


2019. nov. 14. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Állandó városi használatban nem sok
2019. nov. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 D. Brasco ***** válasza:
51%
A spritmonitotr az is ott van hogy hol mikor.milyen korulmenyek kozott hasznaltak es ugy annyi a fogyasztasa amennyi!Ezt figyelembe vetted?
2019. nov. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyém 4 éves Yarisa, szintén 1.33-as motorral 5.8-as átlaggal megy, vidéki használattal, bár van benne sok 2km-es út is. Szóval plusz 1 liter Pesten folytonos gyorsításokkal, megállásokkal szerintem rendben van.
2019. nov. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A spritmonitoros adattól függetlenül én sem tartom soknak. Egy viszonylag kisebb 5 ajtós dízel autóm van, de csak városban az is bevág 6,5-7 litert alsó hangon.
2019. nov. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális.
2019. nov. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Néztem, hogy milyen körülmények között de azokból nem tudtam megállíptani, hogy mi a helyzet.

Honnan tudom, hogy a bewusst sparsam(takarékos) vezetési stílus mit takar és a normál vezetési stílus?

Ugye minél nagyobb fordulaton használom az autót, az annál többet fog fogyasztani, viszont jobban is megy.

Kinek mi a takarékos és a normális?


A spritmonitoron az összes kiadott autónak az átlagfogyija ~6 liter. Ehhez képest a 7.5 nekem kicsit sok. Olyat amit csak városban használnak szinte lehetetlen találni. Mindig autópályán vagy gyorsforg. úton is használják.

Ráadásul ha kicsit meghajtanám az autót és magasabb fordulaton pörgetném simán megenne szerintem 8-9 litert is, amit már egy kicsit túlzásnak tartok egy akkora kocsitól mint a Yaris.

2019. nov. 14. 15:42
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ugye minél nagyobb fordulaton használom az autót, az annál többet fog fogyasztani"


Ez nem teljesen így van. Vagyis talán a karburátoros autókra az ős időkben igaz is volt.

Egy injektoros autó alacsony fordulaton, de nagyobb gázpedál állással fogyasztható simán többet, mint magas fordulaton de épp hogy lehelt gázpedállal.

2019. nov. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Nem...
2019. nov. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Budapesten 1.2 motorral nekem 10 liter volt az alap. Persze az inkább araszolás volt, mintsem közlekedés.
2019. nov. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!