Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot HDI mikor hordjam...

Peugeot HDI mikor hordjam szervízbe?

Figyelt kérdés
Nekem soknak tűnik a 30000 olajcsere periódus. Vannak még itt hasonló fanatikusok, akik akár 10000-enként is cserélik? Ha igen, még mit cseréltek? Van hatása ekkora különbségnek?
2019. nov. 15. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Cseréltesd le 15000-nél , az olajszűrővel együtt és az jó.
2019. nov. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én minden autómban eddig 10-11 ezernél cseréltettem szűrőstől
2019. nov. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
10 ezer km-nél cserélem mindkét autómban. Néhány 30 ezres periódus és meghal a motor.
2019. nov. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szintén dízel autóm van, szintén 30.000-es javasolt csereperiódussal, de más márka.

Olajat 15.000km-enként cseréltetek. Minden második olajcserekor cserélem a levegőszűrőt és a gázolajszűrőt is. (Ezeket a gyár szerint 60.000nál kellene.) Pollenszűrőt évente egyszer cserélem. Hűtőfolyadékot, fékfolyadékot 3-4 évente cseréltetem. A szervoolaj a gyár szerint örök élettartamra szól. Bajom nem volt vele, de az autó 10 éves korában én lecseréltem ezt is. Nem egy nagy összeg. A színe, szaga más volt a friss gyári szervofolyadéknak. Ugyan ez a helyzet a váltóolajjal. Arra is azt mondja a gyár, hogy nem kell cserélni. Kuplungcserénél ha már úgy is le volt kapva a váltó, kapott frisset.

2019. nov. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!