Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adjam fel a jogsit 29 óra után?

Adjam fel a jogsit 29 óra után?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy 29 órát vezettem, másokat ilyenkor már vizsgára szoktak küldeni, viszont én még a vizsgától elég távol vagyok. Őszintén azért bánt az egész, mert felnőtt férfi létemre nem vagyok rá képes. Ha a szakmámat elárulnám még nevetségesebb lenne az egész helyzet, higyjétek el... Nagyon szeretnék vezetni, érdekelnek az autók, tehát nem magával a vezetéssel vannak nehézségeim, hanem, főleg a parkolásnál, kapkodok, felidegesítem magam, nem koncentrálok, nem érzem az autót. Pedig abszolút nem ez jellemző rám, nem is adtam fel még soha semmit. De valamiért ez nem működik. Kérdésem az, hogy, aki esetleg hasonló helyzetben volt, lett-e végül remény? Megéri-e továbbcsinalni vagy ne költsem feleslegesen tovább a pénzem? Bánt, hogy ilyen sok pénzt kidobtam akkor a semmire és még a férfiasságom is csorbaesik, de azt érzem, nincs érzékem hozzá. Na most, hogy kisírtam magam, mint egy kislány, ti mit gondoltok?:D
2019. nov. 15. 11:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Tehát én szívem szerint folytatnám, mert szeretnék vezetni, de talán az nem igazán érné meg, ha kifiztnék még egyszer ennyit, és megbuknék újra és újra...
2019. nov. 15. 11:49
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Oktatót kérdezted hogy mi a véleménye?
2019. nov. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Az emberek többségének kevés a 30 óra!!! A nagy átlagnak 40-50 óra között van ami kell!
2019. nov. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

"Adjam fel a jogsit 29 óra után?

A helyzet az, hogy 29 órát vezettem, másokat ilyenkor már vizsgára szoktak küldeni"


Azok vannak kevesen, akik 30 őra gyakorlással már sikeresen levizsgáznak.

Az átlag 45 őra körül van, és azok száma sem kevés, akik 60 óránál is többet gyakorolnak.

A hiszti nem segít rajtad, csak a gyakorlás, baj akkor van, ha nincs fejlődés, azt viszont az oktatók észre szokták venni, ha a tanuló nem alkalmas a vezetésre.

2019. nov. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem 31. órára ajánlották fel az időpontot, hiába tudtam már közlekedni annyira hogy elegendő legyen az a szint kb 1 órára, mégis egy barom sütőiparis fuvarozó miatt elvágtak mert a szemétláda vizsgáztató szerint közel jött hozzám, én meg nem fogok 40-el a padkára felhajtani :D


Szóval ez egy idióta indok volt, 70+ óra után tudtam le ezt az egész szart, felnőtt létemre velem felemelte a hangját az oktató, valamennyire érthető is volt néha egy-egy helyzet, mert munka után még mentem vezetni pedig az orromig nem láttam néha... De mondom inkább menjek akkor, mint majd pár nap múlva...

Én sokszor nem voltam kipihent, mindig amikor egyben kellett volna lennem, akkor nem ment.

Nekem ez a mutatvány mindenestől kb közel 300e ft volt.


Vezetni egy 12 évest is meg lehet tanítani, a szabályok tudása és alkalmazása bevallom jelenleg sem megy, keresztapám 40+ éve vezet aktívan hogy Ő sem tudja egy-egy helyzetben kinek van elsőbbsége, pedig fuvarozó is volt évekig.


Itt szerintem ne a pénz legyen a fontos most már, hanem hogy letudd ha már elkezdted. Én is számolgattam a szaros forintokat még akkor, utána meglett az autóm, és rájöttem hogy közelébe nincs a kifizetett összeg azzal a felelősséggel ami rajtam van egy-egy út alatt.

Szokták mondani sok területen meg van a tanulópénz, én eleve úgy kezdtem el az egészet hogy az autóra meg volt a pénz, ha törik ha szakad kell nekem az az autó.


Kerültem olyan helyzetbe egy figyelmetlen nő miatt, amit én oldottam meg bár szabálytalanul mert szembe sávba kellett menjek, de legalább nem keletkezett kár, és ez alig 300km megtétele után, amikor más még le sem reagálja az alap dolgokat, annyira befeszül a kormánynál.

2019. nov. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

1. Van, akinek 300 óra is kell, hogy városban biztonságosan tudjon vezetni. Persze ennek a nagyrészét nem oktatóval fogja levezetni, hanem már saját autóval és jogsival, de 29 óra után még meg se forduljon a fejedben, hogy különlegesen béna lennél, adj időt magadnak.


2. Minél később kezdesz el vezetni, tipikusan annál lassabban jössz bele. 29 évesen azért az idősebbek közé tartozol, ezt is vedd figyelembe.


3. Felejtsd el azt a hülyeséget, hogy ennek a "férfiasságodhoz" köze van. Nincs, és ne halgass senkire, aki szerint van.


Én 19 évesen csináltam a jogsit, és én is ügyetlen voltam eleinte. Egészen sok órát vettem az oktatónál (már a pontos számra nem emlékszem), és ennek ellenére is megbuktam kétszer is a vizsgán. Azóta eltelt 12 év, amiből legalább 8-ban naponta vezettem autót Budapesten, és mostanra mindenki, aki ismer úgy gondolja, hogy jól vezetek.

2019. nov. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

29 óra után nem is fogod érezni az autót értelemszerűen.


Nekem is 45-50 óra volt, mire vizsgázni mentem, pedig nem tartom magam hülye embernek.


Mondjuk felnőtt férfinak nem neveznélek ilyen kislányos picsogással meg ilyen kijelentésekkel, hogy "a férfiasságomon csorba esik". Nem az autótól lesz nagyobb a f..szod.

2019. nov. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Ne add fel!:)

29 óra a kötelező,én vettem plusz órákat,kedden tettem sikeres forgalmi vizsgát.3.alkalommal sikerült,de meglett,a lényeg,hogy ne add fel.Én a nulláról kezdtem, elindítani nem tudtam egy autót :D aztán mostmeg az autókat nézegetem, milyet vegyek:)

2019. nov. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Amúgy kb 40-45órát vettem.


Előző voltam

2019. nov. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akinek elég a 30 óra, azok vannak kevesebben, általában ők már korábban vezettek elég sokat kertek alatt, vagy magánterületen. Szerintem ne add fel. Milyen az oktató, türelmes? Ha nem az, akkor lehet, hogy debilizáló szorongásnak nevezett dolog van a háttérben. Menni fog, hajrá :)
2019. nov. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!