Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki kell-e, szabad-e nyitnia a...

Ki kell-e, szabad-e nyitnia a kipufogó szelepnek 18. 00.31. 00-33. 00 Másodperceknél?

Figyelt kérdés
2019. nov. 15. 12:58
 1/5 A kérdező kommentje:

A videó végén is jól látszik, hogy egy ponton kinyit kicsit.

A bütykös tengelyen lévő kis kiugrás miatt. Ez gyárilag ilyen vagy kopás?


https://www.youtube.com/watch?v=C8jsf6HdrkA&feature=youtu.be

[link]

2019. nov. 15. 13:00
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem csak az általad megjelölt időpontokban nyit a kipufogószelep, hanem még valamikor 42 másodpercnél is. A nyitás időpontja azonosnak tűnik: mindig a sűrítési ütemben nyitja meg egy kicsit a kipufogószelepet.

Ennek sok értelme nincs, csak veszteséget okoz. A bütyökről készült képen a bekeretezett szabálytalan alakzat okozhatja az indokolatlan nyitást, viszont hogy az mi, nem tudom megmondani. Nem gyárinak tűnik: gyárilag ennél sokkal kisebb érdességűre köszörülik a bütyköt, a használat közben fellépő csíkozódás pedig nem ilyen szép, szabályos mintázatot alkot. Viszont felhegesztés nyomai sem látszanak. Olyan, mintha valaki már újraköszörülte volna egyszer a bütyköt, de rosszul, aztán most ehhez van beállítva a vezérlés.

2019. nov. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én arra gondolok, hogy müködéséből adódóan alakíthatta ki ezt a kis kiálló részt.

Találtam egy másik tengelyt szintén tecumseh. Ugyanígy kicsit kintebb van ott.

2019. nov. 15. 16:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez az indítákönnyítő, egy kis dekompresszor, hogy ne tépje le a kezed. Fordulaton kikapcsol.
2019. nov. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ki tud kapcsolni fordulaton? Mennyi vajon az optimális hézag hidegen, hogy tényleg kikapcsoljon?

Amúgy, köszönöm a hozzászólást!!

2019. nov. 16. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!