Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autovasarlas biztositas?

Autovasarlas biztositas?

Figyelt kérdés

Penteken kaptam meg a jogsit.

Jovoheten vasarolnek autot,maganszemelytol.

A biztositas hogy mukodik?

Azonnal eltudom mar hozni a kocsit onnan?


2019. nov. 17. 11:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Amint megkötötted a biztosítást már mehetsz is vele. Ezt egy okostelefonról is el lehet intézni.
2019. nov. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Teljesen laikus vagyok, és az átírást azt ott helyszínen kell megcsinálja, és a pénzt is a tulajnak kell adjam?
2019. nov. 17. 12:04
 3/12 anonim ***** válasza:

Így ne vásárolj ennyi hozzá értéssel.

Kérj meg valakit aki ért hozzá hogy segítsen.

2019. nov. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De épp ez az senkim nincs :/ nem rég költöztem Pestre, rokonaim külföldön élnek...
2019. nov. 17. 12:07
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tájékozódj még.


Úgy kezdődik, hogy ennyire laikusként utánaolvasol a kinézett típusnak, motorkódnak stb. Nem tudom hogyan kerestél, de elve kínálat felső részéből válogass. Aztán felhívod az eladót, leszervezel egy megtekintést, független szervízben átnézetéssel együtt.

Ha a szerviz által készített munkalap alapján is ok az autó, akkor megcsináltatod az eredetvizsgát az eladóval.

Ha valamelyiket nem akarja, akkor otthagyod, mert simlis. Ha meg tudtok egyezni, akkor kitöltitek az adásvételit 4 példányban, nem kamu tanukkal meg mit tudom én, precízen, valós adatokkal mindent. Kifizeted, átveszed a kulcsokat, forgalmit és törzskönyvet is, ha valami hiányzik nem fizetsz! Nincs haverkodás, hogy majd később odaadja.


Amikor ezek megvannak, akkor kötsz KGFB-t és mehetsz a kocsival haza. 14 napon belül átíratod, utána már csak egy kötelező szerviz és használhatod.


Átíratáshoz mindent leírtam itt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__10..


#1

2019. nov. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kifizeted a kocsit, kapsz 2 példány adásvételit, kulcsokat, kötelezően a forgalmit és törzskönyvet és ami esetleg még van hozzá. Online meg lehet kötni a KGFB-t, majd bankkártyával, csoportos beszedéssel, átutalással kifizetni. Azonnal kapsz egy papírt emailben, hogy az ajánlat 60 napig biztosításnak minősül. Majd ha kifizetted, könyvelik 3-4 nap alatt és emailben jön a biztosításról papír a szerződésszámmal.
2019. nov. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Aláírjátok a szerződést, több példányban. Odaadod az eladónak a pénzt. Ő átadja az autót, a kocsi papírjait és a kulcsokat. Onnantól az eladóval már dolgod nincs, lehet nem is találkozol vele többet. A biztosítást on-line meg tudod kötni. Az attól a pillanattól kezdve él, függetlenül attól, hoyg nem fizettél még a biztosítónak. Ha jól emlékszem valami 60 nap türelmi idő van, hogy rendezd a biztosító felé a díjat. Ha pl csekken fizeted, akkor ugyebár meg kell várnod, még postán megérkezik a csekk, stb.

Szóval innentől a tiéd az autó, legálisan közlekedhetsz vele. Az átírást az ocsmányirodában (kormányablak) végzed, amire 14 napod van.

Ja, eredetvizsga! Ezt érdemes még a szerződéskötés előtt megcsináltatni, hogy ha netán lenne lenne valami gubanc az autóval, még akkor kiderüljön. Mikor utoljára használt kocsit vettem, akkor úgy állapodtunk meg, hogy az eladó intézte a vizsgálatot, én pedig utólag kifizettem neki ennek a költségét.

Visszatérve, a kormányablakban tudod befizetni az átírás költségét. Illeték + új forgalmi, törzskönyv. Értesítenek majd ha elkészült a nevedre szóló új forgalmi, addig is használhatod az autót.

Kb ennyi.

2019. nov. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
de ha online megkötöm a biztosítást akkor már vihetem is onnan azonnal igaz?
2019. nov. 17. 13:44
 9/12 A kérdező kommentje:
Eredet vizsgát kell csináltatni?
2019. nov. 17. 13:48
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, mint írtam, online megkötöd a biztosítást és mehetsz vele. Az előző tulaj nevére szóló forgalmi, és adásvételi legyen a kocsiban amíg nem íratod át.

Eredetvizsga kell, csinálja meg az eladó mielőtt aláírod az adásvételit.

szokás azt gondolni, hogy az eredetvizsga csak egy plusz kiadás, de pont azzal véded magad, hogy ne vegyél lopott autót pl.


#7: Ne beszélj hülyeséget, a forgalmit az okmányirodában átíratáskor egyből elkészítik és kézhez lehet venni

2019. nov. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!