Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin kutnal mit kell mondani...

Benzin kutnal mit kell mondani hogy hany forintert tankoljon vagy hogy hany litert?

Figyelt kérdés
Peldaul azt mondod hogy tele, vagy hogy 20 litert vagy 30-at, vagy tele. Vagy azt mondod hogy 5000 Ft-ert?
2019. nov. 17. 12:25
1 2
 1/11 anonim válasza:
74%
Ezek közül bármelyiket. Nincs kőbe vésve.
2019. nov. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
bármelyiket mondhatod. én az összeget szoktam.
2019. nov. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Tankolhatsz magad is és annyit teszel bele amennitakarsz.
2019. nov. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Bármelyiket mondhatod, nem lőnek le egyikért sem. Én mindig elhajtom a kutast, jobban szeretek magamnak tankolni. És bár nem volt kérdés, de soha nem jutott még eszembe hogy ne tele töltsem. A csak 20-30 liter tankolásnak nem látom értelmét. Oké, hogy pillanatnyilag kevesebbet kell érte fizetni, de gyakrabban kell megállni tankolni, tehát gyakrabban fizetsz kevesebbet. Azaz végeredményben ugyanott vagy, semmit nem spórolsz. Ha 52 liter helyett 104 literes lenne a tankom, akkor is teletölteném. Annál ritkábban kell majd újra megállni a kútnál. És legalább a számlálót sem kell figyelni. Amikor lekattan, annyi liter és forint. Kártyás fizetésnél még az apróval sem kell foglalkozni, így teljesen mindegy hogy kerek összeg-e vagy sem.
2019. nov. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Összegért általában a lefingott 10++ éves "nagy zenés" prémiumok gazdái szoktak tankolni. A 100 literes tankban már évek óta sosem volt több 10 liternél... de nem baj, ő a menő gyerek.


Egyébként nem célszerű mondani semmit, mert akkor már várja a jattot. Magamnak tankolok, amikor kivillan az üzemanyagszint lámpa, 50 kilométeren belül. És mindig teli. Az összeg meg annyi, amennyi, bankkártának nem fáj.

2019. nov. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kulfoldon tankoltam es mondtam hogy hany litert kerek, es meglepodve mondta a kutas hogy forditva mondtam
2019. nov. 17. 14:21
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Bármit mondhatsz, vagy tankolj magadnak, mint a legtöbb ember. Én általában forintot szoktam nézni és általában 10-15ezerért tankolok, mert tudom hogy az mennyi km-re elég. Meg azt se várom meg hogy kivillanjon a szegénységjelző, ha már csak 150 km re elég az üzemanyag, általában tankolok. Teljesen teli csak 1x tankoltam amikor Németországba utaztam, szerintem felesleges annyi plusz súlyt cipelni egy átlag embernek, még ha ritkábban is kell megállni tankolni. Lehet megromlana egyeseknek mire kihajtanák :)
2019. nov. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a pénzért az elterjedtebb, mert a többiek teletankolják :)
2019. nov. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Plusz súlyt cipelni?! Forma-1-es autód van, ahol számítanak az ezredmásodpercek is köridőben? :D Gondolom útnak indulás előtt nem eszel, nem iszol, hiszen az is plusz súly. 1,5 tonnához képest az a 30-40kg gyakorlatilag semmi, nem tudod mérni fogyasztásban utcai körülmények között. Egy intenzívebb gyorsítás és már el is ment amit a súlyon megspórolsz. Vagy bekapcsolod a klímát és a sokszorosa elmegy.

Egy tankkal egy átlag autó elmegy kb 600-1000km-t. Ha valaki nem autózik néhány hónap, fél év alatt ennyit, ezért megromlik a tankban a nafta, annak anyagilag totálisan felesleges autót fenntartania. Évi egy-két ezer kilométerre lehet olcsóbb a taxi.

Én se várom meg, míg jelez az autó, hogy tankoljak. Ennek nagyon prózai oka van: 200-250km-es autópályás utakat teszek meg. Ha már harmadtanknál jár a mutató, inkább teletöltöm, hogy ne kelljen az autópályán vaskos felárért tankolnom.

2019. nov. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mondd hogy 1000erert tele :D


En regen dolgoztam benzinkuton es volt mindketto fajta.

Lehet ugy is hogy az mondod hogy 5000ert, 10.000 ert, voltak akik csak 1000ert tankoltak meg olyan is aki 500forintert.

Lehet ugy is hogy kersz pl 10 liter benzint.


Leggyakoribb az amikor egy osszeget mondtanak pl 5000forintert.

Jobb is olyan szempontbol hogy nincs tele a zsebed aproval mert 4910re jott ki a vege.

2019. nov. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!