Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet valami baja ettől az...

Lehet valami baja ettől az autónak?

Figyelt kérdés

Van egy 1.3-as 1999-es évjáratú suzuki swiftem és nyáron páran elmennénk egyet sátrazni. Az autóhoz van egy átalakítóm, ami a szivargyújtóból 220v-s konnektor bemenetet csinál. Erről egy pár dolgot szeretnénk üzemeltetni, aminek nagyobb az energiaigénye pl: elektromos grill, vagy mikrohullámú sütő) Közben természetesen járna a motor, hogy töltődjön az akkumulátor. Ezt elbírhatja az autó, vagy felejtsem el?

Ha bármi baja lehet belőle, akkor természetesen hanyagolom az ötletet.

(Tudom, hogy nem erre találták ki, de azért gondoltam megkérdezem.)


Előre is köszönöm a válaszokat! 😄



2019. nov. 17. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Visztek magatokkal egy másik akkut, és ha az eredeti lemerülne, akkor kicserélitek. Így simán tennék egy próbát.
2019. nov. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 b1812567 ***** válasza:
69%

Valószínűleg ilyen, nagyobb fogyasztású dolgokat nem bírna el. De nézd meg, szerepelnie kell rajta vagy a papírjában, hogy mekkora a max. terhelhetősége. Ehhez képest nézd meg a mikró meg a grill felvett teljesítményét. Jellemzően 1000W feletti, ami elég sok.

A másik, hogy álló helyzetben, alapjáraton csak kicsit vagy egyáltalán nem töltődik az akku.


Erre inkább más megoldást keress. Elvileg vihetnél egy hordozható generátort, ami bírja az ilyesmit (de azok nem olcsók).

De jobb valamilyen egyéb energiahordozóval működő sütő/főző megoldás. Pl. gázzal működő megoldásból vannak kis, hátizsákban elférő meg nagyobb, autós kempingezéshez valók is.

Vagy ha olyan helyen álltok meg, akkor tüzet is lehet rakni, az hangulatos is.

Nagyon nulla idő- és energiaráfordítással pedig önmelegítő ételcsomagokat is vihettek. Sok katonaság rendszeresített ilyet, meg vannak civil megoldások is. Az amerikait MRE néven keresd.

2019. nov. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az inverteredre rá van írva, hogy mekkora teljesítményt bír el (hány watt). Valószínűleg max. ilyen 200 W-ot tud, ami édeskevés a mikrónak is, a grillsütőnek meg pláne (ezek bőven 1000 W felett vannak). De elméletileg sem működne, mert a szivargyújtó 10 A-s biztosítékon van, tehát maximálisan 12 V * 10 A = 120 W teljesítményt tudsz felvenni a szivargyújtón keresztül. De maga az autó generátora sem bírná el, mert a suzukiban talán 50A-es a generátor, ami még mindig csak 600 W.
2019. nov. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el. Vigyél magaddal PB-palackos kemping tűzhelyt. Szivargyújtós inverterről maximum egy TV-t vagy laptopot tudsz működtetni. Fentebb írták, 120 W a maximum, esetleg 180W, ha 15 amperre van biztosítva.
2019. nov. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért, de minek megy valaki sátrazni, ha nem bír meglenni 220 V nélkül? (Én sem, ezért nem is sátrazok). Fent leírták, nem fog működni a dolog
2019. nov. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gondoltam, hogy nem fog működni a dolog. Mindenkinek ment a zöld! :D
2019. nov. 17. 17:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Menjetek olyan kempingbe, ahol van konnektor.


De szerintem a sátrazásban pont az lenne a poén, hogy tüzet raksz és úgy készíted el a kajádat, a tűz körül meg lehet piálni, beszélgetni vagy akár énekelni. De persze nem vagyunk egyformák.

2019. nov. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze! Én is ezt preferálom inkább, csak gondoltam, hogy ezt is ki lehetne próbálni, de így inkább marad a régi hagyományos tűzön sütögetős kemping. 😄😄
2019. nov. 17. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!