Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire használják a ballábas...

Mire használják a ballábas fékezést utcai autóknál (Manuális sebességváltó esetén), és mire használják rallyban?

Figyelt kérdés

Tehát a jobb láb a gázpedálon, bal láb a féken dolgozik.

- Azt értem, hogy a rallyban időt spórolnak meg a felesleges lábmozgások elkerülésével. De van a rallyban más ok amiért szintén használják?

- Utcai autók esetén csak a váltó és a motor fordulatszámának az összehozásához vagy más oka is lehet?



2019. nov. 18. 03:35
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
2019. nov. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Jobb lenne ha senki nem használná így a féket.

A legtöbb ember még a jobbal sem tanul meg rendesen fékezni akkor mit akar a baltól.

Persze hosszú gyakorlással ezt is meg lehet tanulni, szokni.

Pont olyan ez mint a másik kézzel fordítva hegedülni, gitározni.

Kész katasztrófa ha valaki idétlenkedik a másik lábbal, de ráadásul nincs is értelme.

2019. nov. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 D. Brasco ***** válasza:
96%

"Utcai autók esetén csak a váltó és a motor fordulatszámának az összehozásához vagy más oka is lehet?"


Ez netto baromság....utcai autoban semmi ertelme bal lábbal fékezni...meg nem.is szoktunk.....

2019. nov. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
3-asnak teljesen igázza van!!!
2019. nov. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Na miért pontoztatok le?
2019. nov. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

Azért pontozunk le, mármint mi e46 (chiptuning b@xatos audió és monster matrica) tulajok mert fönntartjátok a forgalmat ha a jobb láb gáz meg féket is kwzeli és a bal csak a kuplungot, egyszerűen nem lehet megmutatni az épp aktuális nőmnek vagy fiatalabb ismerősömnek, hogy milyen ász vok , hogy took driftelni , én vok a vároaba a drift taxi (316+csip ) ha mögöttetek jövök akk jobb ha gyorsan mentek ti érdeketek én ász vagyok 14 éves korom óta vezetek még 5 votka után is took menni 230-at.

Rallyzni is hvtak már valami wrtczi vagy mi a rák, mondom nem, én nem vagyok lassu inkább utcán érted.

2019. nov. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 veterán vas ***** válasza:
14%

Nézz meg egy 40(!) évvel ezelőtti videót ahol Walter Rhörl ilyen technikával vezette a "hótolós" Audit.

Na és képzeld, én még ezt is tovább fejlesztettem. A bal könyökömmel fékezek, és az orrom hegyével nyomom a dudát.

Hogy miért?

Mert csak! :D

2019. nov. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
Utcai autóknál tök mindegy nekik, mit csinálnak, csak úgy csinálják, hogy szennyezze a levegőt, mert máshogy kényelmetlen eljutni a célpontra.
2019. nov. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez verseny vezetési technika, utcán nincs értelme és nem is ajánlott, mert ha meg kell állni hirtelen vagy nagyot lassítani akkor a kuplungot nem tudjuk kinyomni. Versenyen lehet vele egyrészt időt spórolni másrészt finomhangolni az autó viselkedését kanyarban.
2019. nov. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utcai autóknál semmire, mert nem használják. Rallyban meg érted, akkor mi a kérdés?
2019. nov. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!