Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogóm variátorából hogy...

Tamas3791 kérdése:

Robogóm variátorából hogy kell leszedni az első kereket, ami a blokkhoz csatlakozik?

Figyelt kérdés
Elforog és nem tudom mivel lehet, vagy épp mivel kellene kitámasztani

2019. nov. 18. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre van külön variátor blokkoló szerszám. De ha van négyszögletű vagy háromszögű ráspolyod, reszelőd azzal is meg lehet akasztani a legtöbb típusnál.
2019. nov. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=sRuB5kxgDwU

Találsz több videót a youtuben.

2019. nov. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Esetleg pofozd meg legkulccsal..
2019. nov. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A légkulcsot ajánlom, vagy esetleg ütve csavarozót.

A robogóknál 40-60 Nm a gyári érték, ezt akár egy akkus ütve csavarozó is tudja, bérelni is tudsz egyet.

Ha van autószerelő vagy gumis ismerősöd, told át hozzá a mocit, 3 másodperc alatt leveszi neked az anyát légkulcsal.

De előbb mérd meg,hogy mekkora az anya, nem biztos, hogy a szerelőnek is van olyan feje.

Max. veszel egy crova fejet hozzá, ami jó a légkulcshoz. (én is így voltam, 14-es volt, és 640 ft-ba került)

2019. nov. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Butaságot írsz.Az első kerék,hogy csatlakozik a variatorhóz?A variator a kuplunghóz csatlakozik ékszíj erőátvitellel.Másodszor,a kuplung adja át a hajtást a hátsó keréknek..Az első keréknek semmi köze nincs közvetlen a blokkhóz.Jól írták az elöttem szólok.Légkulcs.Ha nincs,a variator fogaskerekének a fogai közé teszel egy háromszögletű reszelőt a forgás írányba és crovával ess neki.Talán kalapáccsal ütögetve meg tudod lazítani.Nem akkorákat kell űtni,hogy akár el tudjon görbülni a crova nyele.Villás kulcsot felejtsd el mert a csavart csak szét nyalod és már nem tudod megfelelöen megszoritani.Van ehhez egy specko szerszám is és házilag is elkészíthető.De miért is akarod szétszedni a vasad ha egy ilyen kis apróság is megfog?Nem lenne jobb ha szakemberre bíznád?De ha mégis leszeded a variatort akkor cseréld a görgöket és a csuszkákat is.Ha nem is javitasz vele,rosszat akkor sem teszel.Késöbbiekben fogja majd meghálálni a cserét.
2019. nov. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2/5 válsza egy titkosított felvétel.A lényeget nem mutatja.Két csavart tesz be a variator lefogása miatt,de ez sok tipusnál nem működik.
2019. nov. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves 5 ös! A kérdező nem a robogó első kerekére gondolt, ami az úton gurul. Csak kicsit félreérthetően, a görgök előtti tárcsára. :)
2019. dec. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló vagyok.Értem,ezek szerint a variatorra gondolt.
2019. dec. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!