Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérlés cserénél a hűtővizet...

Vezérlés cserénél a hűtővizet is lecserlélik?

Figyelt kérdés
Ford focusomban cseréltek vezérlést pár hónapja (vizpumpát nem) ilyenkor a hűtővizet is lecserélik? csak mert ha nem, akkor már lehet ideje lenne cserélnem.

2019. nov. 18. 19:26
 1/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Elvileg cserélik
2019. nov. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha vízpumpát nem cseréltek, nem volt megbontva a hűtőrendszer, akkor én nem vennék rá mérget. Az én autómban nem a vezérlés hajtja a vízpumpát, így nem is cserélik a pumpát vezérléscserekor. Ennek megfelelően a hűtőfolyadékot sem cserélik alapból, csak ha külön kérem.

Ha nincs meg a szervizszámla, szervizfüzet, nem kérdezted meg, vagy már nem emlékszel rá, akkor 100%-osan megmondani nem lehet.

2019. nov. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
akkor lecserélem az a biztos egy jó pár évig nem kell
2019. nov. 18. 20:35
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi ment a plusz
2019. nov. 18. 20:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Mókás dolog ez a "nem a vezérlés hajtja a vízpumpát" csak sokszor a gyártó azért megszívatja az embert azzal hogy a vízpumpa 1 csavarja belóg mondjuk a vezérlés feszítőgörgője alá.
2019. nov. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"csak sokszor a gyártó azért megszívatja az embert azzal hogy a vízpumpa 1 csavarja belóg mondjuk a vezérlés feszítőgörgője alá."

Nálam kizárt. Nem lóg be sehova. Fizikailag teljesen máshol van a vezérlés, külön burkolattal is el van különítve. Nem is nagy művészet hozzáférni. Kiveszed a légszűrőházat és gyönyörű szépen kényelmesen szerelhető a pumpa.

Persze elhiszem, hogy akad kivétel. Az szívás.

2019. nov. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak érdekesség képpen jegyeztem meg, láttam már szerelőt is aki ezzel a felkiáltással nem cserélt vízpumpát, aztán az meg 2 hónap múlva elkezdett engedni.
2019. nov. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Értem. :) Igen, sok gyártó érdekesen tud megtervezni ezt-azt. Nem mindig a szerelhetőség az elsődleges szempont. Hallottam már én is olyanról, hogy egy viszonylag egyszerű alkatrészcseréhez a fél autót bontani kellett. De akár csak egy pollenszűrő csere is egyes autókon kész nőgyógyászati mutatvány. :D
2019. nov. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A vizpumpa kivan írva mindem vezérléscseréhez. Ha az beszarik nem 12Eft lesz a költség. Akár az egész motort kukázhatja, de a hengerfejet minimum tönkreteszi. Rossz döntés volt kihagyni.
2019. nov. 21. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!