Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lízing, vagy hitel? Mi a...

Lízing, vagy hitel? Mi a jobb, és miért?

Figyelt kérdés

Megkérdeztem az ismerőseimtől, hogy mi a jobb, lízing, vagy a hitel, és többnyire azt ajánlották, hogy vegyek fel hitelt - kölcsönyt 11 ezer €, mivel új autót szeretnék magamnak venni KIA RIO SILVER, 10 500€-ért van. Szüleim azt ajánlották, hogy vegyek lízingre autót, 2600€ le kell fizetni, és aztán havonta a biztosítással együtt 142€, 3 évre + biztosítás 1 évre 500€ és 100€ a bejelentés. DE: 3 év után, ha meg leszek elégedve az autóval, lefizetem a 4 500 €, és ha nem, ott hagyom nekik ezt a kocsit, és veszek új kocsit megint lízingre. Okés, már a szerződésem alá van írva, most nem maradt csak 150€.


Voltam bankban, mert kérték a szalónból a számlakivonatot az utolsó 3 hónapra ahol dolgozom, hogy mennyit keresek stb, és ott annyit beszéltek nekem a bankban, hogy ne menyjek lízingre venni autót, nem marad semmi pénzem, szépen össze van spórolva pénzem 21 évesen, hogy vegyek fel kölcsönyt 11 ezer €. Apukám is ott volt, mivel én egyedül nem tudok semmit elintézni. Anyukámat felhívtuk, egyértelmű volt a válasz, NE VEGYEK FEL KÖlCSÖNYT! A kamat 7 % lett volna, és havonta 250-300€ ként fizetnék havonta. Én elejétől fogva lízing ellen voltam. Miért? Elveszíthetem a munkámat, nem fogom tudni miből fizetni. Okés nincs családom, nem kell semmibe költenem a háztartásba, de akkor is kell magamnál lenni pénznek. 700€ a havi fizetés, ebből csak 500€ fog maradni. Én inkább felvettem volna kölcsönyt, de ha már így alakult, legyen így.



Fogom tudni fizetni a lízinget? Mert most szó szerint 150€ maradt. Már azt mondták otthon a szüleim, nem hogy nem fogom tudni fizetni a lízinget, de ugye ők mondták, hogy vegyek lízingre autót, én inkább felvettem volna kölcsönyt. Mi a véleményetek? Köszi előre is a válaszokat.


2019. nov. 20. 11:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egyik srm az a legjobb
2019. nov. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nezd se a kolcson se a lizing nem jo buli, azt sejtem szlovakiaban vagy de ha nem akkor is igaz hogy teljesen felesleges lancra verni magad 21 evesen. barmi tortenhet most is es kesobb is. vegyel egy hasonlo autot hasznaltan, szep es jo auto a kia rio de emiatt ne fuss bele adossagspiralba. azt irtad ezen kivul alig van kiadasod, tehat tudsz felretenni autora is (egy ev alatt akar osszejon)
2019. nov. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha 10500 €-hoz 11000 € hitelt kell felvenned, akkor nincs semmi önerőd. Addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér.
2019. nov. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
13:01: Elolvastad az egészet amit írtam? A szerződésem már alá van írva. Az volt a kérdés hogy mi a jobb és miért. Miből sejted, hogy Szlovákiából vagyok? De már megvan rendelve a kocsi. Semmiféleképpen sem szeretném ezt le fújni az egészet csak az volt a kérdésem hogy fogom-e tudni fizetni havonta a 145€. Nem sok. Ez volt a kérdés
2019. nov. 20. 13:21
 5/13 A kérdező kommentje:
13:19: Annyit ajánlottak a bankban, hogy annyit vegyek fel. De nem vettem fel kölcsönt, mentem lízingre.
2019. nov. 20. 13:28
 6/13 anonim ***** válasza:
Gratulok sikerült fiatalon eladosodni
2019. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ha már alá van írva a szerződésed, akkor nem mindegy hogy melyik a jobb?

Egyik sem.


21 éves vagy, kereseted alacsony, de már most beleugrasztottak abba, hogy ha valamire nincs is kereted, apránként fizess sokkal többet és vidd el ma.

Évekre megnyomorítottad magad.

2019. nov. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tanácsokat kértem emberektől, és azt mondták, hogy öreg autót ne vegyek, vegyek akkor tiszta új autót. Akkor belementem abba, hogy lízingre veszek autót. De ha neadjisten elvesztem a munkám akkor a szüleim nem tudnák fizetni a lízingemet. De ők azt mondták, hogy menyjek lízingre. Ugye a továbbiakra nem gondol az ember hogy pénz nélkül marad, munkát elveszíthetem. Most már mindegy, remélem fogom tudni fizetni havonta a 145€-ot
2019. nov. 20. 15:41
 9/13 Mr.Q77 ***** válasza:

Te jó isten ... az iskolában minél hamarabb be kellene vezetni az alapvető életviteli/pénzügyi ismereteket.


21 évesen mi az istennek új kocsi, pláne ilyen "alacsony" kereset mellett? 145 Eur az csak a törlesztő, ezen felül még kell tankolni és egyéb rendszeres költségek is lesznek tehát éves viszonylatban a havi 145 az több leesz


Amennyi előlegként befizettél azért már tudtál volna venni egy értelmes használt kiskocsit, ami bőven elég lett volna kezdésnek "tanulópénznek" ...


Kell a munkába járáshoz?


De nyugodj meg sokan belesnek ebbe a hibába ilyen fiatalon, és maguk tanulják meg a leckét. nekem is így volt :) mondjuk én használt kocsira vetem fel anno jó kis CHF hitelt ... még szerencse hogy hamar kiszáltam de jó lecke volt.

2019. nov. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ilyen alacsony keresettel kb 4000 euroig szabadott volna autot venned azt is hitelmentesen
2019. nov. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!