Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hy mindenki. H astra 1,7CDTi...

Marshall28 kérdése:

Hy mindenki. H astra 1,7CDTi beleszakakadt a gyertya és csak hengerfej levételével tudjak kiszedni. Nekem azt mondta a szerelő nem csinátatna meg a helyembe mert 100-200 ezer Ft is lehet. Komolyan ennyire drága?

Figyelt kérdés
2019. nov. 22. 16:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem tartom vészesen drágának. Azért ez nem egy Zsiguli, hogy filléresek legyenek hozzá az alkatrészek. Nem is 5 perces munka. Ha leszeditek a hengerfejet, én már ugyan azzal a tömítéssel nem raknám vissza. Cserés az is. Hűtőfolyadék + ez-az.

A szerelőd szerintem hülyeségeket beszél, hacsak nincs annyira alapból leharcolva az a H Astra. Érhet most 1 millió körül. Egy 100eFt-os javítás miatt inkább vinnéd a bontóba?!

2019. nov. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy milyen állapotban van a hengerfej.

Nézz utána hogy mennyibe kerül ha cserélni kell.

VAgy bontott vagy új. Nyilván az új az nagyon drága.

2019. nov. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

* még annyit hogy ha beleszakad a gyertya , nem biztos hogy cserélni kell a hengerfejet.

Kilehet szépen szedni a csonkot belőle.

Persze ha egy kis pluszt akar a szerelő akkor azt mondja hogy cserélni kell. Kiszedi a gyertya darabot, egy bontottat meg felszámol.

2019. nov. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egy hengerfejet levenni nem ördögi feladat. Keress korrekt szerelőt.
2019. nov. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ki lehet azt venni, vannak erre szakosodott szervizek.

(Bár elég hülye volt aki beletépte, mert csak akkor szakad bele).


Az a kérdés mennyire fog károsodni a hengerfejben a menet.

Lehet semennyire ha jó szaki csinálja drágábban.

De lehet sérül ha sima szerelő csinálja és utána ugyanúgy rá kell költeni egy csomót.


Szóval én a helyedben inkább keresnék egy erre szakosodott szervizt és velük beszélnék.

2019. nov. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A link lemaradt:

[link]


Beszakadt izzítógyertyával simán eltudsz menni oda ha nem laksz messze.

2019. nov. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ja, mi is a zsámboki fószerhez szoktuk vinni.

Amúgy jópárat kiszedtem már én is, 500 liter petróleum+rengeteg kocogtatás. Ha rá lehet hegeszteni, akkor ki fog jönni.

2019. nov. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget srácok.
2019. nov. 22. 19:30
 9/15 anonim ***** válasza:
Épp most csinálok egy hasonlót. Két gyertyát kell kifúratnom a gépműhelyessel. 12e darabja, de ha síkolni is kell a hengerfejet akkor az 50-60e plusz. Ha már megbontottam a motort vezérlést is cserélek, vízpumpa, ékszíj, hajtókarcsapágy, tömítéskészlet stb. Csak az anyag költséggel már 100e körül járok. Szóval, simán belefuthatsz a 200-ba is.
2019. nov. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nekem a szerelő mondta a hengerfejet egyből küldi,hengerfejeshez,ők sztem ki tudjak szedni kérdés mennyiért ...
2019. nov. 22. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!