Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elvehetik a forgalmit nagyobb...

Elvehetik a forgalmit nagyobb felniért?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, ha a gyári 14" os méretről váltanék nyárra 16" ra, alufelnivel. A gumi a gyári, azaz a mostani váltómérete lenne, illetve nem lógna ki egyáltalán a sárvédő ívből, csak hát 2"-al nagyobb. Gond lehet ez? Esetleg műszakin?

2019. nov. 26. 09:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%

Azt tudod-e hogy az autót úgy csinálják meg ahogy és minden azzal van össze hangolva.

Egy gumi nem úgy viselkedik ha /70-es vagy / 45-ös.

Ezért már a lengéscsillapitó is a fék is mind máshogy fog működni.

Amit te felakarsz tenni azzal sokall keményebb lesz a járása, jobban pattog az autó.

Ez pont elég ha vészhelyzetben nem tudsz olyan hirtelen megállni mint normális esetben.

Szóval ha rajtam múlna én nem engedném meg.

Ráadásul a nagyobb /-es gumi sokall kényelmesebb, lágyabb az útfekvése is.

Engem egyszer vittek el ilyen autóval, hát még a fogam is zörgött, kocogott rendesen, semmi jót nem vettem észre.

2019. nov. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
El.
2019. nov. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Szia. Én is úgy tudom, hogy a gyári mérettől 2-vel lehet nagyobb a felniméret. És nyilván ennek megfelelő gumi rá.
2019. nov. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16%

Annó a régiswiftemre ráraktam a 14"-os felnit a gyárinál nagyobb méretű gumival, vagy 6 évig jártam vele, soha nem szólt érte a rendőr és még a műszakin is átment így. A kilométeróra kicsit alábecsülte a sebességet, meg nehezebb volt tekerni a kormányt állóhelyzetben, de amúgy nem volt vele gond, futóműnek nem lett baja.


Ez kb. 10 éve volt, hogy azóta változott-e a hozzáállás, azt nem tudom. Az is lehet, hogy 20 évesen olcsó autóval többet elnéztek nekem, mintha most állítanék oda, meg az is lehet, hogy tudták, hogy a swiften nem okoz különösebb gondot a nagyobb kerék.

2019. nov. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 D. Brasco ***** válasza:
56%

"Én is úgy tudom, hogy a gyári mérettől 2-vel lehet nagyobb a felniméret. "


Nem jol tudod!Az autót maximalisan azzal a felni atmerovel lehet szerelni amilyennel a gyár a legnagyobbal szerelte az adott tipust.Tehat pelda:mondjuk egy 2-es punto szereltek 14-es lemezfelnivel,meg a hgt-n es a sportingon volt 15-ös alu!Tehat azzal a mezei 1.2-es is felszerelheted nyilvan a gyar altal megadott gumimérettel de ennyit jatszhatsz.....vagy pl w211-es merci........szinte mindegyiken 16 vagy 17es felni van de az amg-t szereltek 18-as aluval,tehat azt a 220cdi-nek is alá rakhatod de ennyi!

Es a kerdesre valaszolva igen elvehetik a forgalmit

2019. nov. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

Tévhit, hogy el lehet térni a gyári mérettől...

Elméletben csak az autóhoz gyárilag elérhető méretű és típusú felnit rakhatod fel (igen, még más gyártóét sem.) Jó kérdés mi van az autó könyvében, mi a legnagyobb méret, amivel szerelték.

De a gyakorlatban nem foglalkoznak ezzel, ha nem extrém a dolog, tehát nem lóg ki, és nem ilyen /20 körüli falvastagságú gumi van rajta.


Az is tévhit, hogy ez a 2" különbség majd segít, hogy elszállj vele bárhol. Sokkal többet nyom a latba a gumi minősége.

2" különbséget meg fogsz érezni, de egyáltalán nem számottevő. 195/65 helyett 225/45 teljesen élhető pl.

2019. nov. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát akkor ez most elég cifra. Lehet akkor a 16"-ról lemondok, de nyári gumihoz biztos nem fogok 14"-ost venni, tehát marad a 15. Szeretném ha nézne is ki valahogy.
2019. nov. 26. 11:45
 8/14 anonim ***** válasza:
34%
Jóhogy, alap, hogy a 200 ezres suzukin, vagány felnik legyenek, különbön mit gondolnának a haverok a soron?!
2019. nov. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#5-ös!


Köszi a választ akkor! :D Legalább ennyivel is okosabb lettem. Köszi, pacsi!

2019. nov. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát hogyne. :D Neked is jól állnak a Ladán! Multkor láttam, jól nézett ki rajta.
2019. nov. 26. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!