Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott egy Skoda Fabia Prkatik/...

Adott egy Skoda Fabia Prkatik/TGK,2személyes, át lehet vizsgáztatni személygépkocsivá? A padlólemez olyan mint az szgknak, nehéz lenne lepapíroni, le lehet e papírozni? 5 személyének!

Figyelt kérdés

2019. nov. 30. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom lelehet.

DE szakműhelyben kell beszereltetni az üléseket, művi bizonylat róla, mindent lekell papirozni és az áfát befizetni, amit vissza igényeltek rá.

Ezt régebben olvastam, de gondolom nem sokat változhatott.

2019. nov. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb eladni és venni egy olyat, ami alapból személyautónak épült.
2019. nov. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem műszaki hanem jogi jellegű a probléma. A tgk-nak vizsgáztatott személyautó nem csak abban tér el hogy nincs benne hátsó ülés és le van rácsozva, hanem abban is, hogy mikor megvették visszaigényelték utána az ÁFA-t, amit szgk után ugye nem lehet. Tehát mikor visszaalakítod, az gyakorlatilag ÁFA-csalás. Lehet hogy van legális útja, de nem lepődnék meg ha ez azzal kezdődne hogy a korábban az autó után visszaigényelt ÁFA-t vissza kellene fizetni a költségvetésbe. Így meg már nyilván nem éri meg.

Ha simán vissza lehetne alakítani, akkor mindenki nettóban venné a személyautókat tgk-ra vizsgáztatva, aztán visszatenné bele az ülést és kész.

2019. nov. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!