Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Előfordulhat, hogy nem jó a...

Előfordulhat, hogy nem jó a kilóméter óra?

Figyelt kérdés

Mai napon megtettünk egy hosszabb utat 2 személyautóval...

Úgy volt, hogy én mentem elől, ismerős pedig mögöttem másik autóval...

Amikor megérkeztünk azt mondja nekem, hogy te aztán nem félsz a sebességtől.. Áhh, mondom 105 nem nagy sebesség egy ilyen úton... Erre azt mondja nekem: "milyen 105?.. 135"

Mondom milyen 135? Az óramutatóm alig volt kicsivel 100 fölött...

Erre azt állította, hogy nem láttam, hogy hogy távolodtak a fák? az ő mutatója már 130 felett járt és még így is jóval előtte jártam...

Utána mondtam neki hogy menjünk a városban is egy kört és nézzük mi a helyzet.. Ügyeltem, hogy 60 al óra szerint többel ne menjek, viszont ismerős azt mondja, hogy ő mutatója szerint ez 75 volt...

Ilyen létezhet??



2019. nov. 30. 23:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%
Igen. Telót elővesz, GPS speedometer, és teszt. Általában mindegyik óra csal kb 10%-ot.
2019. nov. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem tértél el a gyári gumimérettől? A gyári előírás szerinti abroncs van az autón? Ha nem, vagy legalább nem váltóméret, akkor az csodákat tud tenni a kilométerórával. Nekem ez lenne az első tippem hogy nem rávaló gumiméret van a kocsin.
2019. dec. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%

Keressetek egy harmadik autót, azzal mérjétek össze mindkettőt.


Amúgy saját autómon (amit 6,5 éve vezetek, és minden rezdülését ismerem) adott sebességnél (adott fokozatban) a fordulatszámból és a motorhangból is észrevennék ekkora eltérést.

2019. dec. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Telefonon kapcsolj be egy gps alkalmazást, az pontosan mutatja a sebességet.
2019. dec. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet mindegyikőtöké csal egy kicsit, mint irják a GPS az pontosan megmutatja a sebességet.
2019. dec. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket :)

Majd ma tesztelek

Hát motorhangból nem igazán veszem észre mert 100-nál már oly annyira bőg, hogy nem lehet észre venni különbséget...

Egyébként hiába taposom neki 108nál megáll a kilóméter óra és nem megy feljebb, ez egy ideje így van...

Elég nagy gumik vannak a kocsi alatt, de kombi szóval kell is alá

2019. dec. 1. 08:42
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A km-órák nincsenek egymáshoz kalibrálva és nem is kalibrált precíziós műszerek. A másik, hogy jó kerékméret van-e beállítva neki és ennek megfelelő volt-e fent az autón.

Persze ezzel együtt is ez nem kis különbség. 105 és 135 közötti különbséget az átlag sofőr is észrevesz km óra nélkül is. Valószínűleg az lehetett, hogy mindkét autó csal, csak ellentétes irányba. A valós sebesség a kettő között lehetett valahol 120-nál. De legegyszerűbb gps alapján leellenőrizni és mindjárt kiderül az igazság.

2019. dec. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

“Elég nagy gumik vannak a kocsi alatt, de kombi szóval kell is alá”


Az kell alá amit a gépkönyv a típusra előír, ugyanis ahhoz a mérethez van beállítva a teljes futómű (menet biztonsági kérdés) és szintén ahhoz van kalibrálva a kilométeróra.


Tehát mégegyszer: a gyári előírás szerinti gumiméret (vagy legalább annak váltómérete) van az autón? Mert ha nem, akkor azért mutat szegény óra hülyeségeket.

2019. dec. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Utolsó

Második tulaja vagyok az autónak... 2 éve vásároltam, én azóta nem nyúltam hozzá, téli-nyári gumi szett is ugyanazt használom még amit ő adott, mert azt mondta frissen vásároltak....

A hirdetésben úgy állt, hogy gyári minden... Szóval gondolom az.

De megyek is mindjárt és akkor ezt a GPS es módszert kipróbálom és utána jelentkezem az eredményekkel :)

2019. dec. 1. 09:18
 10/19 A kérdező kommentje:

Na megvolt a teszt, megnéztem telefonos GPS-el mi a helyzet és azt tapasztaltam, hogy hiába áll meg 108-nál az kilóméter óra mutató, az autó mégis tovább gyorsul...

Egyébként 50-nél mutatott 62-őt...60-nál 72

Majd óra mutató szerinti 108nál pedig amíg le nem vettem a lábam a gázról, addig 115-től gyorsult felfelé

Mi tévő legyek? Vigyem szervízbe?

2019. dec. 1. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!