Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés

Opel x18xe motorban vezérműszíjszakadás után mekkora a kár?

Opel vectra b caravan 1997 1.8 x18xe

A vízpumpából(2 éves) letörött egy kis rész és elvágta a vezérműszíjat. Az autó hang nélkül leállt úgy mintha csak leállították volna. Ebben a motorban is összeérnek a szelepek a dugattyúkkal ilyen esetben?

Keress kérdéseket hasonló témákban: Opel, Opel Vectra, X18XE, vezérműszíj, vezérműszíj szakadás, vectra b

dec. 2. 23:18  Privát üzenet  

A válaszok
Osszeernek bizony. Ha szerencsed van, csak a szelepek hajlottak el, de ha nincs, akkor bizony minden szelepszar-szimering kuka, a dugattyukba bele van verve. Az auto eletkorat nezve siman lehet akar totalkar is. Megbontas nelkul sosem derul ki, amint lekerul a fedel, tudni fogja a szerelo hogy erdemes-e barmihez hozzanyulni vagy sem.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont dec. 2. 23:42 Privát üzenet

Az Opel mindig is úgy csinálta a motorjait, hogy szíjszakadás esetén minimális legyen a kár.

Törő himbák, törő hajtókar, stb.

Innentől már csak a szerelő arcbőrvastagsága határozza meg, mennyit kaszál rólad.

Konkrétan nem tudom, összeérnek-e a szelepekkel, át kell forgatni a motort, és kompressziót mérni legelőször.

A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont dec. 3. 06:48 Privát üzenet
KALAP ÚR nevű felhasználó válasza:

96os 1.4es Astrámba is elszakadt. Vettem rá másikat és mentem tovább.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont dec. 3. 09:37 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért melegszik túl a hűtőfolyadék a motorban (Honda cb500 1998)?
Hidrogén meghajtás hagyományos motorban, lehetséges?
Ha a kiegyenlítő tartályba töltök tömény fagyállót, az ősszekeveredik e a hűtőben és a motorban lévővel?
MOL Dynamic Garden 4T 10W-30 (kerti gép olaj) öntöttem az autómba veletlenül. Ez okozhat kart a motorban?
Engine DIESEL TURBO PUMA C 96 EURO5 130HP motorban szíjas, vagy láncos a vezérlés? Sehol nem találok magyar leírást. Ha valaki ismeri, legyen kedves írjon pár szót róla!
A kérdés az lenne hozzátok, hogy az Opel Corsa D 1.2 (benzin) motorban hogyan működik az olaj hűtése? Itt is van az olajszűrőházban egy hűtővizes ág ami fix hőmérsékleten tartja az olajat?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!