Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel x18xe motorban vezérműszí...

Opel x18xe motorban vezérműszíjszakadás után mekkora a kár?

Figyelt kérdés

Opel vectra b caravan 1997 1.8 x18xe

A vízpumpából(2 éves) letörött egy kis rész és elvágta a vezérműszíjat. Az autó hang nélkül leállt úgy mintha csak leállították volna. Ebben a motorban is összeérnek a szelepek a dugattyúkkal ilyen esetben?



2019. dec. 2. 23:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Osszeernek bizony. Ha szerencsed van, csak a szelepek hajlottak el, de ha nincs, akkor bizony minden szelepszar-szimering kuka, a dugattyukba bele van verve. Az auto eletkorat nezve siman lehet akar totalkar is. Megbontas nelkul sosem derul ki, amint lekerul a fedel, tudni fogja a szerelo hogy erdemes-e barmihez hozzanyulni vagy sem.
2019. dec. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az Opel mindig is úgy csinálta a motorjait, hogy szíjszakadás esetén minimális legyen a kár.

Törő himbák, törő hajtókar, stb.


Innentől már csak a szerelő arcbőrvastagsága határozza meg, mennyit kaszál rólad.


Konkrétan nem tudom, összeérnek-e a szelepekkel, át kell forgatni a motort, és kompressziót mérni legelőször.

2019. dec. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
96os 1.4es Astrámba is elszakadt. Vettem rá másikat és mentem tovább.
2019. dec. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!