Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges hogy csúszik a...

Lehetséges hogy csúszik a kuplung? Mikor fékezek, és benyomom a kuplungot, és a motor felpörög 2000-es fordulatra. Kuplung csere mennyibe kerül? Kell cserélni a kuplungot? Suzuki WagonR+ 2001 1.3

Figyelt kérdés
2019. dec. 3. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudod te mit írtál le?

" benyomom a kuplungot és a motor felpörög ".

Azért ennyire nem lehetsz műszaki zseni.

2019. dec. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Ki tanított vezetni? Egy idomított pávián "oktató" kitűzővel a ruháján?

Fékezéskor nem nyomjuk ki a kuplungot, mert a fékrásegítőnek a vákuumot is a motor állítja elő, és ha kinyomod, a motorféket sem használod ki.

Akkor kell kinyomni, amikor a motor fordulatszáma az alapjárati fordulatszám közelébe csökken. Rutinosabbak ilyenkor kettőt visszakapcsolhatnak, és használhatják a motorfék fékbetétkímélő hatását.

2019. dec. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Amikor én tanultam vezetni lelettem b@zva, ha motorfékkel lassítottam. Egyébként mem csúszik,ilyen a motorfék. Ha az erősebbik(88le) wagonr akkor 30 körül a szerkezet és erre az óradíj.
2019. dec. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

“ Fékezéskor nem nyomjuk ki a kuplungot, mert a fékrásegítőnek a vákuumot is a motor állítja elő, és ha kinyomod,”

Persze, ha valami öreg xarrunk van egymillió kilométerrel. Normális autónál alapjáraton is van fék.

2019. dec. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

“ Akkor kell kinyomni, amikor a motor fordulatszáma az alapjárati fordulatszám közelébe csökken. ”


Ha már felugrik 2000-re, akkor lehet hogy a közelében volt.


Kérdező: mennyi az alapjáratod üresben? Ha üresben állva nyomod ki, mi történik?

2019. dec. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Te is nagyon értesz hozzá... ha kinyomja a kuplungot, akkor milyen motorfék lenne?


Suzukik szokása, hogy vagy az elektromos szervó, vagy nem tudom mi miatt,.de ameddig az autó mozog, a fordulatszámot 1500 körül tartják, egyszer talán az index fórumon ki lett vesézve a kérdés, de már nem emlékszem mi lett a megfejtés. Lényeg: kinyomott kuplung esetén nem beszélhetünk csúszásról, csak a felengedett kuplung tud megcsúszni.


De felőlem nyugodtan vidd el szerelőhöz, majd jól kiszámlázza a kuplungcserét, és ezen a címen egy féktisztítós ronggyal kívülről csillogóra takarítja a váltót, és egy kicsit állít a fogási ponton, hogy valami változás legyen érzékelhető. Szerintem simán rá tudna beszélni irányjelző folyadék cserére is, ilyenkor már fagyálló kell...

2019. dec. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 vagyok, ez még a #3-nak szólt, nem a 4, 5-nek
2019. dec. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akkor nyomom be a kuplungot fékezéskor, amikor már húsz km/h-nál jár.

Üresben ilyen 900-1000 körül jár a motor.

112.000 km van a kocsiban.

2019. dec. 3. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!