Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most valami baj van a motornak...

Most valami baj van a motornak, vagy mi az oka, hogy sokat benyelt?

Figyelt kérdés
Reggel 7-től du fél négyig bement neki 16 lityi benya, pedig csak melegedtünk felváltva a kocsiban.
2019. dec. 3. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Mit tudtatok csinálni, hogy óránként kb 2 litert megzabáltattatok? Milyen kocsi?
2019. dec. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem a motornak van baja, hanem nektek!
2019. dec. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne bajuk? Itt is volt vasútépítésnél, hogy a biztonsági őr kb a kocsiban lakott, akkor fagyjon bele vagy inkább járassa a motort, hogy legyen fűtés?
2019. dec. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem melegedett fel annyira, hogy kikapcsoljon a szivató, r-go rossz a termosztát.
2019. dec. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Az valami nagyon beteg autó lehet, vagy nagyon nagy motor.

(Gondolom valami lefingott bajor sorhatos...)

Egy normális kisebb autó (1,5 liter alatt) üzemmelegen óránként kb. fél litert eszik alapjáraton. Maximumon járatott szellőzőventilátorral 6 decit, mert az a 10 amper áramfelvétel egy decit dob a fogyasztásra.

2019. dec. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Ha úgy járatják a motort, hogy nagyon pörgetik, akkor simán bemegy a 2 liter is. Ha nyomják neki a gázt 3000 körül folyamatosan, vagy ütemesen pörgetik. Ehhez nem kell ócskának lenni a motornak.
2019. dec. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem nyomkodták a gázt hanem alapjáraton járhatott. Én az miatt tudok elképzelni nagy fogyasztást, hogy alapjáraton kevés hő termelődik, azt ilyen 0 fok kinti hőmérséklet mellett könnyen el lehet venni a motortól. Tudok mondani egy példát. Ma elindultam az autóval. 1.4 es benzines. Mentem kb 3 kmt. Megindult a vízhőfok, felkapcsoltam a fűtést 1-es fokozatra, felment 80 fokra a vízhőfok majd megálltam dugóban és járattam a motort, 5-6 perc alatt nem volt képes feljebb menni a vízhőfok üzemi 88-ra. Elindultam, ekkor már felment a hőfok terhelés alatt üzemire, majd megint megálltam és visszahúzta a vízhőfokot 83 fok környékére kb 3-4 perc járatás alatt, fűtés 1-esen. Tehát ha fél nap járatták alapjáraton, én eltudom képzelni hogy a vízhőfok bőven 80 fok alatt volt, úgy meg simán ehet sokkal többet.
2019. dec. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Állófűtès,??
2019. dec. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!