Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1,9 Tdi VW Caddy kb.10 km...

1,9 Tdi VW Caddy kb.10 km alatt melegszik be most kb. -5 fok körül, tehetek be a hűtőrács mögé keménypapír takarót, hogy sokkal hamarabb melegedjen fel a motor?

Figyelt kérdés

2019. dec. 4. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha jó a termosztát akkor mindegy neki.

Az csak akkor jó a papírozás, ha nem jó a termosztát.

De próbáld ki és majd meglátod.

2019. dec. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk a keménypapír nem igazán jó mert esőben a menetszél ráveri a vizet és szétázik-de azért kipróbálhatod,de előbb csak pl. a felső negyedét takard le vagy kevesebbet mert már az is sokat számít.

Nekem volt egy 80'-as évek beli opelem aminek hibátlan volt a termosztátja de télen mégis le kellett takarni a hűtőből egy 10centis részt hogy olyan hőfokon működjön mint nyáron(talán nem gyári hűtője volt hanem nagyobb)én egy bakelit lemezt használtam,első alkalommal eltartott egy ideig eltartott míg belőttem a nagyságát mert a feles takarásnál szinte forralta a vizet.

2019. dec. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Takard le de figyeld a hőmérőt.

Én meguntam a játékot a takarással meg a sosem melegedő vízzel és készítettem egy zsalut a hűtő elé. Tettem rá egy központizár mechanikát és most gombnyomásra tudom nyitni és zárni a zsalut.

2 éve van benne és az a tapasztalatom, hogy csak nagyon ritkán kell kinyitnom. Egyébként figyeld meg, hogy például a traktorok egész motorterét letakarják télire.

Az előzőnek mondom, hogy ha keménypapír takarót teszel be, semmi baj nem lesz, mert hiába ázik meg, a hűtő kiszárítja. Megkeményedik, de maradhat benn egész télen. Ha viszont kölcsönadod a kocsit, ne felejtsd el kivenni vagy szólni hogy bent van.

2019. dec. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igaz is, régen a ZIL-nek is ilyen zsaluja volt és azt kellett nyitni, zárni.
2019. dec. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!