Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért hűl vissza a motor...

Kingdefender kérdése:

Miért hűl vissza a motor menet közben?

Figyelt kérdés
Audi Q3 2.0 tdi autóm van és ha fűtök hirtelen esik le a hőmérséklete motornak. De ha nem fűtök akkor is vissza esik kicsit ha nem sportosan vezetek. Ha nyomom neki csak akkor van 90 fokon.

2019. dec. 5. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Engem is érdekel, egyébként ha fűtök nem megy fel a mutató, ha meg már 90fokon van és úgy adom rá akkor kicsit elkezd visszahülni. Jeep patriot 2.0 crd /2009/
2019. dec. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk mert a fűtőtestekben lévő hidegebb víz is bekerül a rendszerbe...
2019. dec. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
59%

Én a termosztátra tippelnék. Cseréljétek ki, mert igy többet zabál a kocsi.

En is most fogom cserelni. Rohadt egy hozzáférhetetlen helyen van.

2019. dec. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Ne szivassatok már, alig 10 éves autóknál ez a hiba? Q3 szinte új, komolyan lehet ilyen baja? És itt kérdezitek meg? Nem azért,örülök mert jó meg minden,de érdekes.

Ám, igen, tipikus termosztát hiba. Ügye nem nyit mert a viasz nem olvad le és nem megy a nagy körbe a víz, konkrétan kétszer annyit ehet a kocsi, nekem így a régi Swift (az a papír autó ami előtetek szokott menni lassan) 5 liter helyett evett kérlek, 16 litert.

2019. dec. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
27%

Bezony hiba, en egy 2008 as a6 tal jarok(2.7tdi/263000km), es ebben az alig hideg idoben 80km utan se bir felmelegedni rohadna meg.

Ebben a redva hideg idoben kell kotorasznom, meg szetvgdalnom a kezem, hogy kicsereljem.

2019. dec. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, bocs tudom nem az én kérdésem, de ha már írtam alá: a fogyasztása nem növekedett, 6,3 liter stabilan az átlag. De megnézetem a termosztátot, viszont alapból kb 10-15 km alatt felmelegszik, kivéve ha megy a fűtés.
2019. dec. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
#6 , akkor a fűtő radiátor lesz a bibis, nézd meg a padlószőnyeget nem e vizes, pl. elől lehet lyukas, nézd meg a hűtővizet, nincs e veszteség.
2019. dec. 6. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%

Nyilván termosztát hiba is lehet.

De a fűtőradiátorban mindíg kering a folyadék, nincs köze a termosztáthoz.

Nem tudom hogy ezt a sok szar autót honnan szereztétek, de nekem 2 (kettő) km után már jó meleget fúj, de 5 km után meg forrót.

2019. dec. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Senkinek sincs itt modern CRTDI-je? Ezek mind ilyenek. Az 1.6 CRTDI-vel megállok a pirosnál, és visszahűl 70 fokra (-10 fokban persze).
2019. dec. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!