Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 3-ba milyen olajat...

A 24 kisfarkas kérdése:

Golf 3-ba milyen olajat használtok/ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott egy Golf 3, Benzines 1.4 AEX motorkódos autó.

Most lesz olajcsere, és télre szeretnék valami jót venni bele.

Törődöm az autóval, tavaly motorfelújításon esett át és szeretném hogy jó olaj legyen benne.

Kinek mi a tapasztalata, mi vált be?

Ajánlja sok oldal a szintetikus olajakat. Most egy 21 éves autóba mi lenne a megfelelőbb?

Most valami valvoline kék dobozost tett bele legutóbb a szerelő. 10w40-es.


Várom a tapasztalatokat és hogy kinek mi vált be mit ajánl. :) Köszi!



2019. dec. 6. 11:57
 1/4 D. Brasco ***** válasza:
Az a motor annyira igenytelen hogy gyakorlatilag mindefy mit töltesz bele.....még kölyök koromban egyik cimborának volt ugyanilyen gépe mindig a legolcsóbb leghitványabb 15W-40es olajat locsolta bele....cserébe még ütötte vágta is azt sosem volt a motornak olajjal kapcsolatos baja.......
2019. dec. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ebbe totál felesleges a full szintetikus.

Persze ha a pénztárcád engedi akkor miért ne?


De bőven jó bele egy félszintetikus 10w40 is, csak legye cserélve 10e km-enként.

2019. dec. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sztem 10w40ből bármi...
2019. dec. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek! Akkor nem is olyan bonyolult ez. Igen hallottam hogy ezeknek a motorok nem olyan túl kényesek az olajakkal szemben. 🙂 Akkor nézelődök valamit hozzá.
2019. dec. 6. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!