Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen helyzetben mi a szabály/...

Ilyen helyzetben mi a szabály/ bevett szokás?

Figyelt kérdés

Kezdő jogsis vagyok, és van egy problémás helyzet, amivel már többször szembesültem, az oktatóm erről nem mondott semmit, viszont tudni akarom hogy mik a jogaim, vagy hogy én rontok el nagyon valamit?

Szóval: ha parkolóhelyet keresek és jön utánam valaki de megállok, aztán miután mindenki megállt hátramenetbe teszem a kocsimat hogy kigyulladjon a tolatólámpa, akkor miért lesz extra bunkó az aki mögöttem van?

Ilyen helyzetben nekem mégis mit kene tennem hogyha találtam egy ideális helyet, de mögöttem vannak?

Ma például az utcánkban tortent ilyen és mögöttem a kocsi ahogy meglátta a tolatólámpát villogott, aztán meg mikor beparkoltam lehúzta az ablakát és valamit mutogatott nekem, én meg majdnem kiszóltam neki hogy nagyon udvarias vagy te kisp...cs. Nő vagyok és látott engem szóval eleg undorito huzas volt hogy ennek ellenére is pofazott egy ilyenért.

Volt már ilyen munkásokkal mondjuk tőlük nem is várok mást... de hat na.

Ilyen helyzetben mi a helyes? Vagy ez csak hungarikum, és nyugodjak bele hogy ilyen sok a tahó?



2019. dec. 6. 20:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam hogy olyankor bekapcsolom az elakadás jelzőt és csinálom a dolgom. Azt mutogatnak amit akarnak.
2019. dec. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Én is elértem amit akartam de elég rosszul esett hogy családos 30as p.cs visszatolat mutogatni, mikor latja hogy nő vagyok meg eleve nem lehet leparkolni vagy mi van
2019. dec. 6. 20:40
 3/23 A kérdező kommentje:
Szóval ilyenkor nekem van elsőbbségem?
2019. dec. 6. 20:40
 4/23 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
59%
Nyilván jogod van ilyenkor beparkolni ahova szeretnél. Ez a többi embernek nem tetszik, mert azt hiszik, hogy egyedül vannak a világban és most eléjük keveredett egy kecske. De ez ne zavarjon.
2019. dec. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
értem :D amúgy neked hogyhogy ez a felhasználóneved?
2019. dec. 6. 20:52
 6/23 anonim ***** válasza:

Napról napra feszültebbek ilyenkor év vége felé az emberek, nekem szerencsére nem létszükséglet az autó így november közepétől már hanyagolom és ritkábban járok vele, nekem nem hiányzik hogy más figyelmetlensége miatt össze csukja az autómat, mert épp az jár a fejében mi hogy lesz az ünnepek alatt....


Érdemes felvenni többségi mentalitást, már saját autóval, pár ezer km után én is rájöttem hogy egy nagyra fújt lufi ez az egész vezetés, közlekedés.

A magyar ember csak akkor tud szabályosan vezetni ha épp mérnek valahol, vagy rendőr van a közelben, ezen kívül meg csak megy a dolgára, ahol irányjelzőt kéne használnia ott nekem kell kiolvasni a gondolatából hogy 60-nál miért taposott a fékre és gurul be előttem 25-el a kis utcába...


Engem is csak a tanuló autón lévő tábla védett meg az idiótáktól, saját autómmal már kerültem különféle helyzetekbe.

2019. dec. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Megállsz, villog az irányjelződ, hátramenetbe teszed világít a tolató lámpa, erről tudni fogja a mögötted álló hogy be akarsz állni arra a helyre.

Ennek ellenére gyakran lesz olyan kretén akinek az öntudata nagyobb lesz mint az esze és nem fog tetszeni neki.

Nem kell vele foglalkozni, nem kell sem anyázni sem mutogatni.

2019. dec. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ő mutogatott én csak széttártam a kezem.. de komolyan nem tudom hogy az ilyen szarládák mit képzelnek
2019. dec. 6. 21:04
 9/23 b1812567 ***** válasza:

Elsőbbséged nem neked van, ám mégis helyesen jársz el, ha parkoláskor kis ideig akadályozod a forgalmat.

Aki meg reklamál, az ideges és bunkó, vagy nem ismeri a szabályt.

Vegyél be egy lesz@romtablettát, és ne húzd fel magad rajtuk. Ha mégis reagálni akarsz, akkor idézd nekik a következő bekezdést a KRESZből:



Megfordulás, hátramenet


33. § (1) Járművel megfordulni, illetőleg hátramenetet végezni csak úgy szabad, hogy az a többi jármű és az úttesten haladó gyalogosok közlekedését ne akadályozza. Az úttest széléhez, illetőleg a várakozóhelyre történő beálláshoz szükséges hátramenet azonban elvégezhető abban az esetben is, ha az a járműforgalmat - anélkül, hogy a járműveket veszélyeztetné - rövid ideig akadályozza.

2019. dec. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Az írásodban nem szerepel, szóval gondolom nem indexeltél. Valószínű ez volt a baja, mert fogalma sem volt arról, hogy mi a francot akarsz csinálni..
2019. dec. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!