Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G hűtőfolyadék a...

Opel Astra G hűtőfolyadék a váltón, honnan juthat oda?

Figyelt kérdés
Nem rég ráálltam egy aknára és figyeltem meg hogy hűtőfolyadék cseppek vannak a váltó alján. Nem tudom elképzelni honnan juthat oda. Egy tippem van, ami egy rémálomom, hogy az bizony a hengerfejből szivárog. Szerintetek? Hengerfejes lenne az autó? Kip.füstje rendben van, olaj normális nincs fura színe és állaga.

2019. dec. 7. 03:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy G Astránál bármi előfordulhat, ha már nyúlt hozzá nem szakszervíz, annak annyi.

Eléggé jellemző rájuk a hengerfejesség, mivel lemez tömítései vannak már.

És ez még a legkisebb baj a motorjaiknál...


260 ezernél már szétkopott egy motor, ha kicsit nem figyelnek rá oda.


Ha nem is a hengerfejtömítésnél jön a hűtőfolyadék, akkor valamelyik blokk melletti csőcsatlakozásnál, vedd le üzemmeleg, járó motornál a kiegyenlítő kupakot, és ha erős szisszenéssel jön le, illetve nyomja ki a vizet, akkor a tömítésed cserére szorul.

2019. dec. 7. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy csak szimplán el van repedve a kiegyenlítő tartály. Körbe kell nézni, tapogatni, nem kell feltétlenül a legrosszabbra gondolni.
2019. dec. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A tipped a legkevésbé valószínű! Inkább mint írták, a túlfolyótartály vagy valamelyik gumicső lehet a ludas. Végig kell tapogatni a gumicsövek csatlakozásait és ott lesz a hiba, ahol vizes lesz az ujjad.
2019. dec. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha hengerfejes lenne akkor fogyna a víz, forralná a vizet illetve valószínűleg olajosodna is a víz... (vagyis a hűtőfolyadék).


Inkább nézd át a tömlőknél a szorítókat.

De még ott van a termosztát is! Nekem a termosztátháznál csöpög nagyon kicsit, gondolom a tömítés nem a legjobb benne már.

De most télen tuti nem fogok neki állni, majd tavasszal!

2019. dec. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Most hétvégén lesz időm és energiám amit ratudjak szánni az autóra. Valószínűleg a kiegyenlítő tartálynál kezdem
2019. dec. 10. 00:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!