Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra Gnél igaz, hogy a...

Opel Astra Gnél igaz, hogy a régebbi vezérműszíjas motorok jobbak mint, az újabb vezérműláncos?

Figyelt kérdés
Egy ismerős mondta ,hogy a vezérműláncosokkal több gond szokott lenni?
2019. dec. 7. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is ezt olvastam hogy a szíjasok jobbak, tartósabbak mint a láncosok. Egyik ismerősömnek viszont láncos van már elég régóta és nem panaszkodott még rá. Lehet azokból egy jobb szériát fogott ki, vagy az előző tulaj sok pénzt beleölt egy generálba és azért jó, nem tudni, mert vezetett szerviz könyv, meg régi szerviz számlák nem voltak az autójához, igaz eredetileg csak azért vette meg mert hirtelen szüksége volt egy autóra és elég olcsón is kínálták, ő akkor úgy volt vele hogy bírjon ki fél évet nála és ennyi, ahhoz képest már lassan 8 éve hogy megvan neki és hibátlan az autó. Kisebb szervizei voltak, kopó alkatrészek cseréje de a motorhoz nem volt nyúlva.
2019. dec. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vannak jó láncosok és vannak kevésbé jobbak (az enyém nyúlásra hajlamos,de annyira nem vészes...200ezer van az autóba és 2szer volt cserélve,ez még a jobbik eset met másoknak 50ezernél már hangja van és nem bmw). Szóval jóféle láncos kell és nincs azzal se gond,de azért mind1 mennyire jóféle a lánc se örök élet,de alapba tovább bírja mint a szíj
2019. dec. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem a gyengusz 1.2-es láncos van. 30 000-rel ez előtt volt vezérlés- és olajpumpa csere. Töltögetem utána az olajat,ősszel cseréltem harmadszor olajat benne. Ez egy elég leélt példány volt, szerintem láncot is én cseréltem benne 160 000-nél először. Olajgombát cseréltem benne egyedül, az olajsapkát is kell majd, de a motorral gondom nem volt még. A küszöböt kell majd cserélni, mert inkább a rozsda a gyenge pontja ezeknek, nem a motor.

A szíjjas inkább problémásabb lehet, mert 60ezrenként cserélni kell, ami nem kis zseton. Ha elszakad, arról már ne is beszéljünk.

2019. dec. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez csak annyiban igaz, hogy a láncosnál egy rossz olajválasztással felére vagy akár negyedére is tudják csökkenteni az élettartamot a felhasználók/szervizelők.
2019. dec. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!